Porovnání značek skořepinových kufrů

Pokud jste si za svého favorita vybrali právě skořepinový kufr a teď hledáte, jaká značka nejlépe splňuje vaše požadavky, doporučujeme k přečtení následující řádky. Stručně si představíme charakteristiky našich nejprodávanějších značek a ujasníme si, co vše hraje při výběru toho nejlepšího kufru zásadní roli.

Jednoznačnou výhodou skořepinových kufrů je jejich odolnost. Jsou vyráběné z pevných, a zároveň pružných materiálů, a proto jsou oproti kufrům textilním odolnější vůči protrhnutí, prodření, deformaci, a tudíž i lépe chrání uložený náklad. Voděodolný materiál také přijde vhod v dešti, ale i v případě, že se jinému cestujícímu v zavazadle rozbije láhev a její obsah vyteče ven. V neposlední řadě se skořepinové kufry snadněji čistí, ať už je kufr špinavý od bláta, nebo třeba od oleje.

Záchytné body pro výběr kufru

Titan Limit 4w M

Pro základní orientaci krátce připomeňme několik hledisek, které je třeba při výběru kufru vzít v potaz. Důležitá je samozřejmě hmotnost samotného zavazadla. Díky boomu odlehčených, avšak kvalitních materiálů můžete pořídit spolehlivý kufr, jehož hmotnost vám z váhových limitů leteckých společností ukrojí jen malou část. Pamatujte, že čím lehčí kufr si pořídíte, tím víc věcí v něm uvezete, a na letišti tak nebudete muset doplácet za kila navíc. Na druhou stranu jsou těžší kufry obvykle odolnější.

Zásadním parametrem jsou také kolečka, a to v počtu dvou (2w) či čtyř (4w). Výhodou jsou kolečka otočná o 360°, která najdete u čtyřkolečkových kufrů (4w). Kvůli změně směru tak nemusíte přetáčet celý kufr a hmotnost je rovnoměrně rozdělená mezi čtyři body. Kolečka dvoukolečkových kufrů (2w) jsou zase zapuštěná do kufru, takže lépe chráněná. Navíc bývají větší, a tak snáze zvládnou nerovnosti na cestě a obtížnější terén.

Pro snadné přesuny i přenášení bývají skořepinové kufry opatřeny několika madly (například v boční a horní části). Samozřejmostí je pak teleskopická rukojeť, díky níž můžete kufr vézt pohodlně za sebou či vedle sebe (v případě otočných koleček) a pak ji zase jednoduchým pohybem zasunout zpět, aby nepřekážela.

March Ribbon L Brushed colors

Interiér kufru bývá rozdělen do dvou přibližně stejně velkých komor a liší se zejména umístěním a počtem různých kapsiček, vhodných na uložení drobností. Některé skořepinové kufry obsahují expandér, tedy zip, jehož rozepnutím můžete objem kufru zvětšit o dodatečnou látku (až o 20 %).

Užitečný je také integrovaný TSA zámek, který umožní kufr bezpečně uzamknout a zároveň letištní kontrole prohlédnout obsah, aniž by došlo k poškození zámku. Co se týče materiálu, nejkvalitnější kufry jsou vyráběny ze 100% polykarbonátu (velmi odolného) nebo z polypropylenu (obvykle o něco těžšího, zato však výrazně pružnějšího). Velikostně pak nejmenší z kufrů (označeny písmenem S) zpravidla odpovídají rozměrům schváleným většinou leteckých společností pro přepravu příručních zavazadel.

Titan

Titan X2 Flash L

Německá značka Titan se pyšní opravdu kvalitními zavazadly. Kufry Titan jsou vyráběny z nejkvalitnějších materiálů, jsou vybavené odolnou konstrukcí, kvalitními dvojitými kolečky, TSA zámky, prakticky řešeným interiérem a vynikají jedinečným designem. Všechny produkty Titan mají prodlouženou záruku tři roky.

Mezi favority těch, kdo se nebojí zazářit, patří model X2 Flash. Ten zaujme milovníky luxusu svou hladkou úpravou a elegantními a šťavnatými barvami. Pro vyznavače střídmějšího, a přesto originálního designu je pak navržen sesterský kufr X2 Shark Skin s hrubou povrchovou úpravou. Všechny kufry X2 jsou vyrobeny z polykarbonátu a jsou vybaveny vysoce kvalitními kolečky Hinomoto, pogumovanými zipy a čtyřmístnými TSA zámky.

Mezi špičkové kufry patří zejména model Xenon, který svým kvalitním zpracováním a vysokou odolností zaujme i náročné cestovatele. Je rovněž vyroben z čistého polykarbonátu a vyniká hrubou povrchovou úpravou, která je odolnější proti poškrábání. Pro něžnější povahy doporučujeme model Xenon Deluxe, který je dostupný v módních odstínech a svým jednoduchým originálním designem s jemným povrchem přímo vybízí k tomu vypravit se na poklidnou dovolenou do luxusního hotelu.

Mezi exkluzivní modely značky Titan vynikají také řady X-ray a X-ray Pro, které se pyšní tím, že byly vyrobeny z inovativního materiálu Senosan přímo v Německu, a mají nadstandardní interiérovou výbavu: každá komora je oddělená samostatnou zipovou přepážkou s množstvím kapes a obsahuje vlastní kompresní popruhy. X-ray mají lesklý povrch, X-ray Pro matný. X-Ray Pro je navíc opatřen zcela unikátním zámkem se snímačem otisku prstu.

A pokud je styl a elegance vaší hlavní doménou, jistě vám padne do oka Titan Paradoxx, vyrobený z pružného polypropylenu a zdobený syntetickou kůží. Velikost M je navíc vybavena expandérem.

March

March Cosmopolitan M

Kufry nizozemského výrobce March vynikají povedenými designy a pětiletou zárukou, která odráží důvěru v jejich produkty. Odlehčená konstrukce, TSA zámky, ale i hliníkové teleskopické rukojeti jsou samozřejmostí. U novějších typů skořepinových kufrů se setkáme s dvojitými kolečky, která zaručují velmi tichý a stabilní pojezd.

Najdete je u kufru Lotus, vyrobeného z makrolonu. Jedná se o velmi kvalitní druh polykarbonátu, který vyniká vysokou odolností proti poškrábání i proti nadprůměrným či nízkým teplotám. To vše z něj činí velmi spolehlivé zavazadlo na každou cestu. Pokud rádi vybíráte z mnoha barev, doporučujeme kufry z řady Beau Monde, které se vyrábí v pěti barevných variantách. Kromě toho zaujmou svou nízkou hmotností, pružným a pevným materiálem a moderním atraktivním designem.

Oblíbenými stálicemi v našem sortimentu jsou i stylové kufry New Carat a Ribbon. U obou modelů může překvapit také speciální vnější úprava materiálu – tzv. „diamantová struktura“. V praxi znamená hrubý povrch, tvořený maličkými vystupujícími kosočtverci, takže kufr neklouže a případné škrábance na něm nejsou příliš viditelné.

Vůbec nejluxusnější řadou značky Titan jsou kufry Cosmopolitan. Jejich předností je kromě nízké hmotnosti a prvotřídních koleček hinomoto i velmi kvalitní skořepina, ať už se jedná o polykarbonátový model (s diamantovou povrchovou úpravou), nebo speciální edici z hladkého makrolonu, která je vybavena mimořádně tichými dvojitými kolečky osazenými kovovými ložisky.

Travelite

Travelite VectorTravelite je značkou, u níž si vyberete odolná zavazadla za příznivou cenu. Tento německý výrobce mezi svými skořepinovými kufry nabízí hned několik povedených modelů. Většina obsahuje TSA zámek, liší se nejen designem, ale i především použitým materiálem.

Pokud hledáte levnější dvoukolečkový skořepinový kufr, je pro vás tou pravou volbou Vector. Jako jeden z málo skořepinových kufrů se i ve větších velikostech (střední a velké) vyrábí právě se dvěma kolečky, ale v naší nabídce najdete i čtyřkolečkovou variantu.

Z pružného polypropylenu je vyroben originální kufr Motion. Střední velikost tohoto modelu je vybavena expandérem. Ze stejného materiálu si můžete vybrat i kufr Air Base.

Nejluxusnějším skořepinovým kufrem značky Travelite je skutečně elegantní model Elbe, vyrobený z polykarbonátu a doplněný kvalitními dvoukolečky. Dostupný je i v nadstandardních velikostech a několika barevných provedeních. Milovníci výrazných barev by pak rozhodně neměli přehlédnout kufry Kalisto.

Pokud nemáte plnou důvěru v zipy, doporučujeme rámový kufr Makro. Zavírání na tři pevné klapky zaručí spolehlivou bezpečnost i voděodolnost. Kufr lze samozřejmě zamknout TSA zámkem, je vyroben z polypropylenu a osazen dvojitými kolečky.

Heys

Heys Portoro

Prémiové kufry kanadského výrobce Heys jsou opravdovou lahůdkou. Značka, která si za více než 30 let své existence vydobyla výsadní postavení na světovém trhu, je stále na výsluní díky neustálému vývoji a inovativnímu přístupu. Kufry jsou většinou čtyřkolečkové a vyrobené z kvalitního polykarbonátu či polypropylenu a disponují pětiletou zárukou. Čím však mezi ostatními značkami Heys nejvíce vyniká, jsou originální a nápadité motivy. Kufry Heys hýří všemi barvami, zároveň si ale drží vkus a styl. Výhodou jsou také expandéry, které najdete téměř u všech modelů a velikostí kufrů Heys (včetně těch palubních) a které navyšují základní objem až o 20 %.

Polykarbonátová Marquina jistě zaujme svou elegancí a designem připomínajícím černý mramor. Podobný motiv s mramorovou tematikou zdobí i kufr Marble Swirl. Jejich světlejším protějškem je pak Bianco, který je vyrobený ze stejného materiálu. Objemem je však o něco menší.

Hledáte-li unikát, který by charakterizoval váš osobitý pohled na svět, pak doporučujeme módní hity Aldo Crusher a Riccardo Guasco, s nimiž se v davu rozhodně neztratíte.

Pokud naopak uvítáte především mnoho prostoru, sáhněte po našich největších kufrech v nabídce Xtrak, které po rozšíření nabízí objem více než 150 litrů. A pokud hledáte spolehlivý, odolný a jednoduchý kufr za příznivou cenu, nepřehlédněte vkusnou Athenu nebo jedinečný Metallix. Pružný Duraflex, ze kterého jsou kufry vyrobeny, snese zatížení až neuvěřitelných 340 kg.

Technické fajnšmekry pak možná zaujme špičkový model Smart Luggage Airline Aproved, který vám skrze mobilní aplikaci nahlásí svoji přesnou hmotnost, vzdálenost, upozorní vás v případě krádeže, a navíc si jej můžete i bezkontaktně zamknout či odemknout. Na tento model se vztahuje mimořádná záruka 10 let.

Heys však myslí i na děti, takže v jejich repertoáru najdete také sadu dětského kufru a batůžku Travel Tots, kterou si malí dobrodruzi zamilují na první pohled.

SuitSuit

SuitSuit TR-1252/3-S Caretta

Pokud svým kufrem chcete upoutat pozornost, baví vás veselé vzory a originální potisky a výrazné barvy, jsou tou pravou volbou zavazadla od firmy SuitSuit, která podtrhnou váš jedinečný styl. Tato zavazadla disponují velmi nízkou hmotností a spolehlivými TSA zámky. Jsou vyrobena z ABS plastu a polykarbonátu, madla mají z paměťové pěny pro pohodlnější manipulaci. Velmi oblíbené jsou například želví kufry Caretta dostupné ve stylových barvách.

Stratic

Lákají vás spíše inovace, udržitelnost a patentovaný design? Skořepinové kufry značky Stratic vás zaujmou nejen elegantním vzhledem a kvalitním zpracováním, ale také řadou funkčních detailů, které udělají vaše cesty opravdu pohodlnější!

Stratic Leather & More

Kufr Arrow z odolného polykarbonátu, vybavený TSA zámkem, tichými kolečky a integrovaným držáčkem na kelímek s kávou vás mile rád doprovodí za prací i relaxem!

Pohodové cestování si jistě užijete i s extra odolnými polykarbonátovými kufříky z řady Leather & More, jejichž vzhled i funkčnost dolaďují prvky z kvalitní pravé kůže. Kufry ve třech velikostech a dvou trendy barvách jsou vybaveny bezpečnostním zipem se dvěma řadami zubů, tichými Hinomoto kolečky a integrovaným TSA zámkem. Uvnitř vás navíc budou hýčkat luxusní podšívkou.

Jak vybrat ten nejvhodnější skořepinový kufr nyní už víte. S dalšími případnými dotazy se neváhejte obrátit na naši zákaznickou linku.

Mrkněte také na náš YouTube kanál, mnohé z nejoblíbenějších kousků jsme pro vás natočili pěkně zblízka.

Související produkty