Velký přehled povolených rozměrů palubního zavazadla

Před letem se nejčastěji bojíme tří věcí – létání samotného, následně toho, že let nestihneme, a taky že překročíme povolené rozměry příručního zavazadla do letadla. Se strachem z létání a časovým presem toho příliš nezmůžeme, k překonání obav z toho posledně jmenovaného však stačí málo: být dobře informován. S naším přehledem povolených rozměrů palubního zavazadla u jednotlivých aerolinek to není vůbec těžké.

Jaké příruční zavazadlo do letadla si vybrat?

Možností, s jakým zavazadlem nastoupíte na palubu letadla, máte hned několik. Zvolit můžete palubní kufry, menší cestovní tašky nebo hit posledních sezón – palubní batohy. Potřebné informace se dozvíte v našich předchozích článcích:

Palubní zavazadla a jejich rozměry

Palubní batoh jako alternativa kufru

Co si (ne)můžete vzít na palubu letadla

Na čem však záleží nejvíc, jsou rozměry daného kufru, batohu či tašky. Některé letecké společnosti jsou opravdu nekompromisní, jiné mají tendenci při odbavování zavírat oči. Riskovat zbytečné komplikace se však nevyplatí.

Povolené rozměry příručního zavazadla – mějte přehled

Abychom vám orientaci a výběr vhodného palubního zavazadla usnadnili, sestavili jsme tuhle přehlednou tabulku. Při nákupu pak můžete jednoduše mrknout na výrobcem uvedené vnější rozměry a budete mít jasno.

Povolené rozměry palubního zavazadla 2018

Před samotnou cestou však doporučujeme konkrétní požadavky dané letecké společnosti prověřit. Aerolinky tyto parametry čas od času mění, případně se mohou lišit v závislosti na délce letu nebo třídě, ve které jste si zakoupili letenku. Pokud přitom narazíte na aktuálnější informace, než jste našli v našem přehledu, budeme rádi, když nám dáte vědět. :-)