TSA zámky zajistí bezproblémové cestování

TSANa většině letišť, u nás například i v Praze, se setkáte se zvláštním druhem kontroly. TSA agenti prověřují každé zavazadlo kvůli možnosti přepravy výbušnin, zbraní a podobně, a pokud se jim něco nezdá, nezbývá, než ho otevřít. V případě běžných zámků to pak může mít za následek vylomený či přeštípnutý zámek, někdy i zničený kufr. Proto je víc než vhodné na takové cesty brát zavazadlo se speciálním TSA zámkem, který kontroloři snadno otevřou a opět uzavřou. Pokud o tomto zámku chcete vědět více, neváhejte číst dál.

Co je to TSA?

Travelite integrovaný TSA zámekTSA neboli Transportation Security Administration (Přepravní bezpečnostní správa), je systém vyvinutý v reakci na 11. září 2001 ke zvýšení bezpečnosti přepravních systémů Spojených států amerických. Kvůli starosti o bezpečnost a ochranu při cestování letadlem kontrolují bezpečnostní pracovníci každé zavazadlo, které jde na palubu. Toto typicky zahrnuje poslání kufru skrz skenovací přístroj, který umožňuje TSA agentům vidět obsah, aniž by kufr museli otevírat. Občas ale musí agent překontrolovat obsah zavazadla fyzicky. Pokud používáte tradiční zámek, bude otevřen násilím, nejčastějí přeštípnutím. TSA schválené zámky jsou uzpůsobeny k tomu, aby je TSA agenti mohli otevřít univerzálním klíčem. Tento klíček mají pouze kontroloři a není součástí kufru, takže se nemusíte bát, že se Vám do kufru podívá i neoprávněná osoba. Vy budete zámek otevírat vždy jen prostřednictvím třímístného kódu. Některé TSA zámky mají indikátor, který vlastníka zavazadla upozorní na to, že byl zámek otevřen univerzálním klíčem.

TSA je ochrannou známkou společnosti Travel Sentry (Cestovní hlídka), která musí schválit všechny designy zámků a opatřit je identifikační značkou v podobě červeného diamantu.

Zavazadlo s TSA zámkem?

Deuter TSA zámekNejčastěji je TSA zámek integrován v zavazadlech tak, aby do něj bylo možné uzamknout oba jezdce zipu. Certifikovaný kódový TSA zámek poznáte podle značky červeného diamantu. Mezi nejoblíbenější kufry s TSA zámky v naší nabídce patří Titan Xenon, March Vision, Travelite Vector, Heys Portoro, Travelite Crosslite.

Pokud vaše zavazadlo není vybaveno TSA zámkem, nevěšte hlavu, v našem sortimentu můžete zakoupit TSA visací zámek i samostatně a zavěsit ho na libovolné zavazadlo. V naší nabídce naleznete řadu kvalitních visacích zámků.

Kam cestovat s TSA zámkem?

Lifeventure TSA zámek

V současnosti je bezpečnostními pracovníky TSA kontrolováno zhruba 450 letišť po celém světě. Od května 2017 probíhá TSA kontrola i na pražských letištích. Pokud tedy plánujete vycestovat, bude pro Vás TSA zámek nezbytností!

Jak nastavit vlastní kombinaci?

Klíčem k TSA zámku disponují z výše uvedených důvodů pouze TSA agenti, a není tak součástí kufru. Proto se neděste, že jsme vám jej zapomněli přibalit. Vaším úkolem však bude zámek správně nastavit (návod pro jistotu přikládáme i ke každému u nás zakoupenému kufru s tímto typem zamykání).

TSA zámky se od sebe často liší, zde představujeme jeden možný systém integrovaného TSA zámku, na vašem kufru můžete najít jiný typ, ale zacházení je často intuitivní a velmi snadné. Než začnete TSA zámek používat, ujistěte se, že se zipy mohou volně pohybovat pouze, když je na zámku nastaven na tovární kód „0-0-0“. Ke změně na vlastní trojčíselný kód je třeba nastavit původní kombinaci (při prvním použití kód „0-0-0“) a dále postupovat podle následujících instrukcí:

TSA zámek

1) Použijte propisku nebo pero ke stlačení malého tlačítka „reset“ [ 1 ] - držte, dokud neuslyšíte kliknutí. Ujistěte se, že jezdce jsou uvolněné ze zipu! Při pokusu o přenastavení uzamčeného zámku dojde k jeho nezvratnému poškození.
2) Otočte číselníky [ 2 ] na požadovanou novou kombinaci.
3) Zasuňte jezdce zpět do zámku.
4) Zámek je nyní nastaven na kombinaci, která je nastavena při puštění tlačítka „reset“. Pokud je na vašem kufru jiný model TSA zámku, než vidíte na obrázku, po kroku 1 a 2 stlačte hlavní tlačítko [ A ] a nechejte tlačítko „reset“ sklouznout zpátky, dokud neuslyšíte kliknutí.
5) Pokud chcete změnit kombinaci, zadejte tu současnou a opakujte kroky 1 – 4.

Praktické videonávody k jednotlivým typům TSA zámkům najdete na našem YouTube kanálu.

Související produkty