Rádi Vám pomůžeme:

+420 722 933 770

(9:00–15:00)

Menu

TSA zámky zajistí bezproblémové cestování

V USA a na většině mezinárodních letišť (u nás například v Praze) se setkáte se zvláštním druhem kontroly. TSA agenti v rámcí ní prověřují zavazadlo kvůli možnosti přepravy výbušnin, zbraní, zakázaných látek, nebezpečných předmětů a podobně. A právě to může způsobit při odbavení komplikace cestujícím v případě, že se vydávají na cestu se zavazadlem bez speciálního TSA zámku, který kontroloři snadno otevřou a opět uzavřou univerzálním klíčem, který mají k dispozici.

Co je to TSA?

TSA zámekTSA neboli Transportation Security Administration (Úřad pro bezpečnost v dopravě), založený v reakci na teroristické útoky z 11. září 2001, je federální organizace, která spravuje a monitoruje bezpečnost přepravních systémů Spojených států amerických, v rámci níž působí i na řadě mezinárodních letišť po celém světě. Kvůli obavám o bezpečnost a ochranu při cestování letadlem kontrolují bezpečnostní pracovníci každé zavazadlo, které jde na palubu.

Standardní procedura zahrnuje:

  1. Kontrolu kufru pomocí skenovacího přístroje, který umožňuje vidět obsah bez nutnosti kufr otevírat.
  2. Fyzickou kontrolu obsahu zavazadla v případě odhalení podezřelého předmětu uvnitř.

Pokud je zavazadlo vybaveno obyčejným zámkem, bude muset být otevřeno násilím, nejčastějí přeštípnutím nebo vylomením zámku. Schválené TSA zámky (Travel Sentry Approved) jsou uzpůsobeny k tomu, aby je TSA agenti mohli otevřít právě pomocí univerzálního klíče. Tento klíček u sebe mají pouze kontroloři, takže se nemusíte bát, že se Vám do kufru podívá i neoprávněná osoba. Vy budete zámek otevírat vždy jen prostřednictvím třímístného číselného kódu.

Existuje několik typů bezpečnostních TSA zámků. Všechny designy musí schválit a opatřit identifikační značkou společnost Travel Sentry, která uděluje také licence na jejich výrobu.

Některé TSA zámky jsou opatřené indikátorem, který vlastníka zavazadla upozorní na to, že byl zámek univerzálním klíčem otevřen. V současnosti mohou při inspekci TSA agenti vložit do kufru také potvrzení o provedené kontrole.

Zavazadlo s TSA zámkem?

TSA

Nejčastěji je TSA zámek integrován v kufru tak, aby do něj bylo možné uzamknout oba jezdce zipu, výjimkou ovšem nejsou ani kufry s přiloženým visacím TSA zámkem. Certifikovaný kódový TSA zámek poznáte podle speciálního smybolu červeného diamantu. Některé integrované zámky jsou zapuštěny do kufru tak, že splývají s jeho povrchem, jiné jsou namontovány tak, že mírně vystupují. Zde záleží na designu jednotlivých výrobců. Mezi nejoblíbenější kufry s integrovanými TSA zámky v naší nabídce patří Titan Xenon, Travelite Air Base, Travelite Vector, Heys Blue AgateHeys Black Leopard.

Pokud vaše zavazadlo není TSA zámkem vybaveno, nevěšte hlavu, v našem sortimentu můžete dokoupit TSA visací zámek i samostatně a sepnout ním očka na jezdcích zipu libovolného zavazadla. V naší nabídce naleznete řadu kvalitních visacích zámků

Kam cestovat s TSA zámkem?

Lifeventure TSA zámek

V současnosti je bezpečnostními pracovníky TSA kontrolováno zhruba 500 letišť po celém světě. Od května 2017 probíhá TSA kontrola i na pražských letištích. Pokud tedy plánujete cestovat například do Kanady, USA, Velké Británie, Japonska či dalších zemí, bude TSA zámek nezbytností!

Jak nastavit vlastní kombinaci?

Klíčem k TSA zámku disponují z výše uvedených důvodů pouze TSA agenti, není proto součástí žádného kufru. Vaším jediným úkolem je tedy zámek správně nastavit. Návod ke každému typu zámku pro jistotu přikládáme ke každému u nás zakoupenému kufru.

TSA zámky se od sebe často liší, zde představujeme jeden možný typ integrovaného TSA zámku. Na vašem kufru můžete najít jiný typ, ale zacházení je často intuitivní a velmi snadné. Než začnete TSA zámek používat, ujistěte se, že se zipy mohou volně pohybovat pouze, když je na zámku nastaven na tovární kód „0-0-0“. Ke změně na vlastní trojčíselný kód je třeba nejdříve nastavit původní kombinaci (při prvním použití kód „0-0-0“) a pak postupovat podle následujících instrukcí:

TSA zámek

1) Použijte propisku nebo pero ke stlačení malého tlačítka „reset“ [1] - držte, dokud neuslyšíte kliknutí. Ujistěte se, že jezdce jsou uvolněné ze zipu! Při pokusu o přenastavení uzamčeného zámku dojde k jeho nezvratnému poškození.
2) Otočte číselníky [2] na požadovanou novou kombinaci.
3) Zasuňte jezdce zpět do zámku.
4) Zámek je nyní nastaven na kombinaci, která je nastavena při puštění tlačítka „reset“. Pokud je na vašem kufru jiný model TSA zámku, než vidíte na obrázku, po kroku 1 a 2 stlačte hlavní tlačítko [A] a nechejte tlačítko „reset“ sklouznout zpátky, dokud neuslyšíte kliknutí.
5) Pokud chcete změnit kombinaci, zadejte tu současnou a opakujte kroky 1–4.

Praktické videonávody k jednotlivým typům TSA zámků najdete na našem YouTube kanálu.

Související produkty