Využijte slevový kód HOT7 a získejte slevu 7 % na nezlevněné produkty. Platí do 3. 7. 2022.

Jak vybrat kufr na notebook nebo business kufr

Čeká vás služební cesta nebo chcete cestovat s notebookem a zatím nemáte vhodné zavazadlo? Pojďme si společně ujasnit, na co je dobré se při výběru business kufru zaměřit.

Odpovíme si na následující otázky:

  • Jak vybrat kufr na notebook nebo business kufr?
  • Které doplňky se vám budou na (nejen) služebních cestách hodit?
  • Jak cennosti při cestování ochránit?

V prvé řadě se rozhodněte, zda dáte přednost textilnímu nebo skořepinovému kufru. Zatímco skořepinový díky své pevné slupce dokonale ochrání věci uvnitř, výhodou textilního bývá jeho nižší hmotnost (a nízkou váhu zvláště při častém cestování rozhodně oceníte). Ať už se ale rozhodnete pro kterýkoliv typ, dejte přednost osvědčené značce, která se na výrobu business kufrů na notebook specializuje. Skvělou volbou jsou například kufry Heys, Travelite, Titan nebo March.

S notebookem na palubu

Titan HighlightVětšina leteckých společností nepovoluje převážení notebooků v zavazadlovém prostoru, a to kvůli lithiovým bateriím, které se dnes běžně do laptopů používají. Svůj notebook tak pravděpodobně budete muset mít při sobě v palubním zavazadle. Proto vybírejte takový kufr, do kterého bude váš notebook hezky pasovat. Díky široké nabídce si můžete vybrat jak kufr na menší notebook, tak i zavazadla, do kterých se vejde až sedmnáctipalcový přístroj. Některé kufry, jako je třeba Titan Xenon Deluxe Business Wheeler, Heys Nottingham Executive Spinner nebo Titan Highlight se mohou pochlubit i polstrovanou kapsou na tablet. Pokud jste tedy zvyklí tablet používat a vozit s sebou, zvažte, zda by se vám podobný kufr nehodil.

Bezpečí především

Pro maximální ochranu uložené elektroniky a jiných cenností si můžete pořídit kufr s kódovým nebo TSA zámkem. TSA zámky se v dnešní době používají stále častěji, ale ani s klasickým kódovým nic nezkazíte (zvláště pokud kufr nemáte v plánu odbavovat). V případě, že váš vysněný kufřík nemá zabudovaný zámek, doporučujeme jej dokoupit zvlášť.

Vyžehlené košile a stále nabitý telefon

Existuje spousta drobností, které vám můžou cestování zpříjemnit. Hodit se vám může například integrovaný USB port, díky němuž můžete nabíjet svůj telefon i na cestách.

Některé kufry dokonce nabízejí speciální kapsu na uložení košilí, aby se po cestě nezmačkaly, a vy jste se tak mohli hned po příjezdu převléct a vyrazit na schůzku. Tuhle vychytávku najdete třeba u praktických business kufrů Titan CEO nebo Travelite @work.

March Gotthard

Kapsy, popruhy a kolečka

Nad čím je ještě vhodné se před koupí kufru na služební cesty zamyslet? Především se podívejte na vnitřní uspořádání vyhlídnutého zavazadla: Má dostatek přihrádek a oddílů, včetně kapsy s rychlým přístupem na uložení letenky a pasu? Je vybavené fixačními nebo kompresními popruhy? Má dostatečně pohodlné madlo pro případy, že jej budete muset nést v ruce? Potřebujete kvůli lepší přehlednosti ve svém zavazadle organizér?

Promyslete si také, zda chcete kufr se čtyřmi nebo dvěma kolečky. Pokud zvolíte ten se dvěma, je vhodné, aby byl zároveň opatřený plastovými nožkami, které zabrání zbytečnému odření a znečištění dna. Čekají-li vás delší cesty, na které vám nebude stačit příruční zavazadlo, oceníte kufr s popruhem na zadní straně. Ten jednoduše nasadíte na výsuvnou rukojeť většího zavazadla a budete mít všechny své věci pěkně pohromadě.

A pokud si nejste jistí, které věci patří do odbaveného a které do příručního zavazadla, radu najdete v našem článku.

Ve velkém stylu s praktickými maličkostmi

Kufr máte vybraný, je elegantní, reprezentativní a lehoučký… I tak se vám můžou hodit některé doplňky, které vám náročné přelety a přejezdy usnadní. Vhod přijde například obal na oblečení, a to nejen kvůli lepší organizaci věcí. Pokud nechcete jít na důležitou schůzku ve zmačkané košili nebo kostýmku, udělá vám podobný obal skvělou službu. Šikovné úložné systémy do zavazadel nabízí třeba Hama, XD Design nebo CabinZero.

Pořídit si můžete rovnou celý set úložných obalů (tzv. packing cubes). Budete tak mít vždy k dispozici tu správnou velikost a širokou škálu možností, jak tyto praktické organizéry využít – hodí se totiž nejen na oblečení, ale i na kosmetiku nebo elektronické příslušenství.

A abyste se nemuseli stresovat kvůli překročení povolené hmotnosti příručního zavazadla, můžete s sebou vozit i spolehlivou cestovní váhu na zavazadla.

Nedejte zlodějům šanci

Při častém cestování vám může přijít vhod i peněženka s RFID ochranou. Ta uschová všechny vaše doklady, a navíc ochrání platební a jiné karty před bezdotykovou krádeží vašich osobních údajů. Stylové cestovní peněženky nabízí třeba značka Lifeventure. Praktické jsou zejména ty peněženky, které jsou chráněné proti bezdotykové krádeži kompletně, ale s výjimkou vnější přihrádky. Do ní schováte platební kartu a pohodlně s ní platíte, aniž byste ji museli z peněženky vyjmout. Jiné nabízejí třeba kapsu na cestovní pas, letenku nebo smartphone.

Za pozornost stojí i nabídka minimalistických peněženek Secrid s promyšleným úložným systémem na platební karty.

Ať už se rozhodněte pro kterýkoliv kufr nebo doplněk, mějte na paměti, že by vám všechny tyto výrobky měly časté cestování usnadňovat a zpříjemňovat. S výběrem si klidně dejte na čas a zkuste se zamyslet, které funkce nejvíc využíváte u svého batohu do práce, brašny na notebook nebo cestovního kufru. Jejich kombinaci získáte seznam vlastností, které vám také nejlépe poslouží právě u business kufru na notebook.

Související produkty