Rádi Vám pomůžeme:

+420 722 933 770

(9:00–15:00)

Menu
Můj košík : 0 ks: 0 Kč
Využijte kupón BF2024 a získejte slevu 10 % na nákup. Platí do 30. 11. 2024 i na již zlevněné produkty.

Jak sbalit věci do krosny

Deuter Aircontact 60+10 SL

Ať se chystáte na túru, slézání hor či jiný pohyb s krosnou, je třeba sbalit ji tak, abyste maximálně využili její vlastnosti, zachovali její stabilitu a zároveň aby se co nejpohodlněji nesla na zádech. K tomu si můžete zapamatovat pár jednoduchých pravidel, které vám balení a následnou chůzi s krosnou výrazně usnadní. Chcete vědět více? Tak čtěte dál!

Jak sbalit věci do krosny?

Nejprve si rozmyslete, co všechno potřebujete s sebou a bez čeho se můžete obejít. Pokud budete s krosnou chodit na větší vzdálenosti, každé kilo navíc se po chvíli pronese. Určitě si sbalte sami. Možná vám zpočátku přijde fajn, když tuto někdy zdlouhavou a nudnou činnost udělá někdo jiný za vás, ale věřte, není to dobré rozhodnutí. Nejen, že si můžete při balení všimnout zbytečných nebo naopak chybějících věcí, ale hlavně budete vědět, kam jste co uložili. Při hledání konkrétní věci tak nebudete muset vše vybalovat.

Snažte se maximálně využít místo. Mezery můžete vycpat drobnými věcmi, do ešusu se hodí například kolíčky, šňůra či ponožky. Oblečení je vhodné dát do igelitových sáčků - nejenže ho půjde snadno a rychle najít, ale v případě promoknutí krosny zůstane suché. Na druhou stranu ale neukládejte věci silou, neboť byste mohli poničit je samotné i svou krosnu.

Osprey Kestrel 68 M/L

Umístění věcí v krosně

  • Do spodní části krosny dejte věci, které budete potřebovat až za delší dobu.
  • Úplně nahoru uložte věci, které budete potřebovat již během cesty.
  • Těžké věci patří do úrovně horní části vašich zad, a tím i do horní části krosny.
  • Lehké věci uložte do spodní části krosny. Tím zaručíte stabilitu, kterou oceníte při průchodu nerovným terénem, a zároveň budete šetřit svá záda.

To znamená, že spacák má místo na dně krosny, nad ním bude ručník, oblečení a toaletní potřeby. Uprostřed budou těžké věci jako stan, konzervy, ešus, případně elektronika. Ve vrchní části zbude místo na středně těžké věci, které budete potřebovat nejdřív (mapa, pláštěnka, baterka, lékarnička). Na peněženku, doklady a jiné drobnosti je určena vnitřní kapsa pod víkem krosny – věci jsou nejen přístupné, ale i bezpečně uložené. Karimatku upevněte svisle na bok krosny nebo ji připněte zvnějšku ke spodní části batohu.

Vaude Zerum

Nezapomínejte na rovnoměrné rozložení věcí z hlediska hmotnosti. Pokud krosna stojí na zemi, neměla by se převážit na jednu nebo druhou stranu. Co nejvíce věcí se snažte dát dovnitř krosny. Jednoduše proto, že se vám s ní bude lépe chodit v úzkém prostoru a můžete celou krosnu snadno překrýt pláštěnkou.

Nakonec nezapomeňte utáhnout všechny kompresní popruhy a nastavit bederní, prsní a jiné popruhy tak, aby vám celá krosna správně a pohodlně seděla na zádech.

Přejeme šťastnou a pohodlnou cestu!

Související produkty