Rádi Vám pomůžeme:

+420 722 933 770

(9:00–15:00)

Menu

Zádové systémy batohů OSPREY

Výběr správné krosny na cestu není vždy úplně jednoduchý. Značka Osprey pak bývá oblíbenou volbou – stala se totiž mezi cestovatelskými nadšenci pojmem. Při výběru správného modelů je potřeba vzít v potaz řadu faktorů, především pak zádový systém.

Zádový systém je zásadní součástí každého batohu. Motorem, který svými vlastnostmi definuje vhodnost batohu v další aktivitě – turistice, cyklistice, či každodennímu nošení. Zádové systémy rozhodují o nosnosti, způsobu ventilace a odvětrávání zad, stejně jako o pohodlí při nošení batohu v různých podmínkách. Volba zádového systému je tak stejně důležitá, jako volba rozměrů, objemu, či kvality materiálu.

Značka OSPREY využívá u svých batohů hned tří různých zádových systémů, které se hodí pro rozličné situace.


AirScape™

AirScape Osprey“Chci maximální stabilitu a pohodlí pro náročnou aktivitu”

Systém AirScape™ nastavuje nový standard pro pohodlí při nošení. Drží zátěž batohu blíže vašim zádům – zajišťuje tak vysokou stabilitu. Zároveň však poskytuje dostatečnou termoregulaci, která je zajišťována pěnovými hřebeny – vzduchové pruduchy tělo ochlazují, materiál ze síťoviny pak násává pot a odvádí jej od těla.

  • Zátěž držena blíže u zad

  • Stabilní rozložení zátěže

  • Ventilováno díky vzduchovým průduchům

Vhodný pro:

Systém AirScape™ je díky své stabilitě nejvíce vhodný pro každodenní i fyzicky náročné aktivity – například turistiku nebo vandr.


Batohy s tímto zádovým systémem:


AirSpeed™

AirSpeed Osprey“Chci parádní odvětrávání a pohodlí i za teplého počasí”

Systém AirSpeed™ je ideální volbou pro pohodlné cestování v létě či při při náročnějších aktivitách. Obsahuje pružnou membránu ze síťoviny, která vytváří vzduchovou mezeru mezi batohem a vašimi zády, čímž umožňuje efektivní proudění vzduchu – docílí tak neuvěřitelné ventilace i pohodlí při nošení. 

  • Zátěž držena dále od těla

  • Vysoká úroveň ventilace zad i ramen díky ventilovaným ramenním popruhům

  • Ochlazuje vás i v těch nejteplejších podmínkách


Vhodný pro:

Systém AirSpeed™ je díky své konstrukci a úrovni ventilace vhodný především pro aktivity za velmi teplého počasí či pro výkonnostní sporty, kde se v důsledku vyššího nasazení více zapotíte.AntiGravity™

AntiGravity Osprey“Chci nést především vysoké zátěže efektivně a pohodlně”

Systém AntiGravity™ se pyšní řadou ocenění díky své vychytané konstrukci – umožňuje vysokou nosnost a maximální pohodlí díky 3D odpružení v oblasti beder a plně prodyšnému bedernímu pásu. Díky znamenitému rozložení váhy vás navíc nijak neomezuje a poskytuje dostatečný rozsah pohybu při nošení.

  • Zátěž držena dále od těla

  • Odpružená bedra umožňují neuvěřitelné rozložení váhy

  • Obsahuje prodyšný bederní pás


Vhodný pro:

Systém AntiGravity™ je tak díky efektivnímu rozložení nákladu vhodný především pro pohodlné nošení vysokých zátěží.Po snadnější výběr batohu značky Osprey vřele doporučujeme i aplikaci PackSizer, která vám pomůže s volbou vhodné velikosti.

Související produkty