Jak vybrat kosmetickou taštičku

Kosmetická taštička je praktická drobnost, která dělá cestování jednodušším. Jak ale ze široké škály nejrůznějších modelů všech možných velikostí a vnitřního uspořádání vybrat tu vhodnou? Pojďme na to pěkně popořádku.

Prvním a asi nejdůležitějším kritériem při výběru kosmetické tašky je účel, pro který ji chcete používat. Zda s vámi má jezdit v krosně pod stan nebo do luxusních hotelů u moře. Jestli se chcete minimalisticky sbalit na krátkou služební cestu nebo jedete do světových metropolí užívat si noční život. Zda jste minimalisté nebo se bez kompletní kosmetické výbavy prostě neobejdete. Máte v tomhle jasno? Pak už je výběr hračka!

Jedu na pár dní s minimem věcí

kosmetická taštička Golla Private M

Pokud vás čeká jedna až dvě noci někde v hotelu a nepotřebuje obrovskou zásobu kosmetiky, budou malé kosmetické taštičky to pravé pro vás. Pohodlně do nich vměstnáte kartáček a pastu na zuby, pár líčidel, krém v malém balení a často i hřeben na vlasy. Hravě si s nimi vystačí i většina pánů.

V kategorii malých kosmetických taštiček můžete vybírat hned z několika modelů od mnoha výrobců. Klasický tvar kosmetického pouzdra má například Reisenthel Multicase, který je oblíbený u zákazníků díky decentním designům a maximální funkčnosti. Se svým objemem 1,5 litru je typickým reprezentantem této kategorie kosmetických pouzder. Další variantou je například Dakine Accessory Case v mnoha trendy barvách a s velkým poutkem na pověšení.

Pro milovníky střídmého severského stylu jsou tu krásné kosmetické tašky Golla Private M, které vás nadchnou čistým provedením i jemným potiskem na látce. Pokud si potrpíte na řád a pořádek, určitě se vám bude líbit Reisenthel TravelCosmetic XS, která má vyztužený horní okraj, takže taštička pěkně drží otevřená. Navíc má po stranách malé kapsičky, díky kterým budou lahvičky a tubičky s kosmetikou přehledně uspořádané a pevně držet na svém místě.

Jedu na týdenní dovolenou do hotelu

kosmetická taška Reisenthel ToiletBagNa týdenní pobyt bývá potřeba trochu větší množství kosmetiky, a tak i objemnější kosmetická taška. Některé modely, jako například Travelite Cosmetic Bag L nebo Reisenthel ToiletBag, nabízí možnost si otevřenou tašku pověsit v hotelové koupelně na integrovaný háček. Tuto vychytávku oceníte zejména v koupelnách s nedostatkem poliček a odkládacích prostor. Veškeré přípravky a pomůcky mohou zůstat přehledně uložené v závěsné kosmetické tašce, aniž byste se museli obávat jejich namočení, popadání a ztrát.

Široký výběr je i v jiných provedeních kosmetických tašek vhodných na týdenní pobyt. Některé varianty vám nabídnou více oddělených kapes (například Titan Nonstop Cosmetic Bag) nebo chytře vyřešený vnitřní prostor (třeba v taštičce Deuter Wash Room) se spoustou kapsiček, přihrádek a gumiček pro uchycení kosmetiky. I ve střední velikosti se dají najít produkty s vyztužením, které krásně drží otevřené. K nejprodávanějším patří elegantní Reisenthel TravelCosmetic.

Jedu s celou rodinou a chci mít vše potřebné pohromadě

kosmetický kufřík Titan Limit Beauty CaseČastým problémem rodin s malými dětmi je velké množství kosmetiky. Obzvláště v létě, kdy děti potřebují opalovací krémy s vysokým faktorem a je jich opravdu velká spotřeba. Objem a počet různých přípravků tak může narůst do závratných rozměrů.

Pokud chcete zabalit veškerou kosmetiku do jednoho zavazadla, jsou pro vás ideálním řešením kosmetické kufříky. Mohou být jak v textilním provedení (například Travelite Orlando Beauty Case), tak skořepinové, které mají obrovskou výhodu ve své voděodolnosti. Podrobnější porovnání kosmetických kufříků najdete na našem blogu. Kosmetické kufry jsou také vhodné při cestování obytným autem, kde kosmetické zavazadlo jednoduše otevřete a máte po ruce vše potřebné.

Pokud upřednostňujete oddělení jednotlivých druhů kosmetiky, nejčastěji věci na a po opalování v samostatných taškách, můžete využít kombinace Reisenthel ToiletBag XL a Reisenthel TravelCosmetic. Když si navíc obojí si vyberete v ladícím designu, budete nejen ihned vědět, kam pro co sáhnout, ale potěšíte přitom i své estetické cítění.

Jedu sportovat a každý gram navíc se počítá

Deuter Wash Bag Lite I

Pokud bude vaše dovolené čistě sportovního rázu, měli byste mu přizpůsobit i výbavu. Opět záleží, na jak dlouho jedete a kolik kosmetiky s sebou vlastně potřebujete.

Vyrážíte s krosnou a chcete si vzít opravdu jen to nejnutnější v podobě kartáčku, pasty a malého mýdla (případně repelentu)? Bohatě vám postačí některá z odlehčeným variant Sea to Summit Toiletry Bag S, která sama o sobě váží pouhých 38 g. Alternativou může být Husky Fly nebo Deuter Wash Bag Lite I, která má dokonce jen 25 g. Pokud nemáte čas si hygienické potřeby pořádně usušit, může být vhodným řešením i obyčejný zip sáček, do kterého mokré věci bezpečně uložíte, a tak nebude hrozit navlhnutí ostatního vybavení v batohu.

Sportovní dovolená se zázemím „v civilizaci“ vám dovolí mít věcí více a pohodlně si je nechat na ubytování. Pak můžete sáhnout po některých sportovněji vyhlížejících kosmetických taškách, jako je Deuter Wash Center I nebo II či Tatonka Washbag DLX.

Sportovnější vzhled kosmetické tašky uvítají obzvlášť muži, kteří jsou sportovci tělem i duší. A to často i tehdy, když se vydávají třeba na služební cestu.

Jsem malý cestovatel a koupání mě musí bavit

Boll Kids ToiletryNezapomínáme ani na nejmenší cestovatele, kterým, byť cestují s rodiči, vlastní kosmetická výbava dodá pocit náležité zodpovědnosti. A pokud se pak vydají na tábor, školu v přírodě či k prarodičům, je dětská kosmetická taštička téměř nezbytností!

Nezaháleli ani výrobci a rozhodně je z čeho vybírat. Klasická rolovací kosmetická taška Deuter Wash Bag Kids je k dispozici v holčičím i klučičím provedení. Svými veselými obrázky motýlků, rybiček a mravenečků zaujmou kosmetické tašky Boll Kids Toiletry. A za zmínku stojí i novinka Reisenthel Toiletbag Kids, která je ve všem srovnatelná s dospěláckou variantou. Veselé obrázky a jemné pastelové barvy ale mohou dospěláci jen tiše závidět. :-)

Na velikosti záleží

Na závěr pro vás máme tahák velikostí kosmetických tašek, ať máte jasnou představu, jak velkou taštičku vlastně potřebujete.

Nejmenší kosmetické taštičky do 0,5 litru jsou vhodné na nejnutnější výbavu – skládací kartáček, malá pasta na zuby, malé balení mýdla a šamponu.

Malá kosmetická pouzdra do objemu 1,5 litru dokážou pojmout kartáček s pastou, hřeben, cestovní balení mýdla a šamponu, trochu dekorativní kosmetiky a malý krém.

Kosmetická taška do 3 litrů se už hravě postará o kosmetiku na týden ve větším objemu. Klasická balení (250 ml) šamponu i mýdla nejsou problém. Místo zbyde i na více druhů krémů a dekorativní kosmetiky a vleze se i objemný kartáč a lak na vlasy.

Kosmetické kufry, které nabízí objem až 20 litrů, pohodlně pojmou velká balení pro celou rodinu – mýdlo, šampony, krémy, opalovací přípravky, vlasovou kosmetiku, a dokonce i fén nebo kulmu. Vše pohodlně v jednom zavazadle.

Související produkty