Využijte kupón HIT6 a získejte slevu 6 % na nákup. Platí do 16. 6. 2024 na nezlevněné produkty.

Jak vybrat ledvinku

Ledvinka už zdaleka není jen hitem dob minulých. Vrací se zpátky do ulic i do přírody, a zažívá tak svůj historicky největší comeback. Díky svému širokému využití a mnoha designům si vybere každý dle svého vkusu. 

Proč si ledvinku pořídit? 

Bude vám skvělým pomocníkem ve chvílích, kdy oceníte volné ruce. Při běhu, cyklistice, turistice, cestování nebo ve volném čase ve městě či procházce. Další velké plus je variabilita. Díky nastavitelnému popruhu ji můžete pohodlně nosit jak kolem pasu, tak na hrudi nebo přes rameno. Všechno budete mít jednoduše po ruce a minimalizujete možnost krádeže, zvláště při nošení vepředu. 

Vybíráme ledvinku, zvolte si tu správnou 

Běh 

Osprey Talon 6Často běháte, ale batoh na zádech je pro vás nepohodlný? Zvolte ledvinku na běhání! Velikostně je pro sport jako stvořená, stejně tak výrobci přizpůsobují i její hmotnost, takže patří k těm nejlehčím. Pokud využíváte spíše kratší trasy a obejdete se bez láhve na pití, můžete zvolit ledvinku Deuter. Má místo na telefon, sluchátka, klíče, drobné či platební kartu. Jestli ráději běháte delší trasy, určitě se neobejdete bez vody. V takovém případě bude ideální ledvinkou varianta s kapsou na láhev značky Deuter či Boll. Do speciální ledvinky Osprey se vlezou hned dvě láhve najednou.  

Cyklistika 

I při jízdě na kole se může stát ledvinka neopomenutelným společníkem. Dokáže totiž nahradit batoh, který může být při delší jízdě nepohodlný především v oblasti ramen. Pro takové příležitosti je přímo stvořená ledvinka Deuter Organizer Belt s prodyšným polstrováním nebo Camelbak Repack, v níž je místo láhve umístěný vodní rezervoár (hydrovak) s hadičkou, který v případě potřeby jednoduše doplníte.

Turistika 

Husky Maya modráPokud uvažujete, že doplníte vaše stávající vybavení na turistiku právě o ledvinku, rozhodně to není špatný nápad. Kolem pasu můžete mít při kondiční procházce třeba telefon, na který pořizujete fotky, nebo malou svačinku pro doplnění energie. V neposlední řadě budete mít při ruce také láhev s vodou či peněženku. Místo na láhev má například model od Husky. Pokud je vám sympatická možnost doplnit tekutiny spíš pomocí rezervoáru s hadičkou, nešlápnete vedle volbou ledvinky Camelbak Vantage. Vystačíte-li si s láhví v batohu nebo preferujete jen uložení základních nezbytností, využijete stylovou ledvinku Vaude.

 

Cestování 

Vezměte si ji kolem pasu při cestách letadlem! Ušetříte si tak spoustu stresu a nekonečného hledání cestovních dokladů při pasové kontrole. Vevnitř budou mít své místo také peněženka, klíče i telefon. Vždy po ruce bude například ledvinka CabinZero s RFID ochranou proti krádeži osobních dat, která mimo jiné nabízí širokou paletu barev, klasická Deuter Belt, Travelite Kick Off waist bag nebo minimalistická Reisenthel. Jestli míříte do nebezpečnějších nebo méně civilizovaných míst, není od věci zvolit kapsičku pod oblečení od značek Deuter nebo Lowe Alpine

Běžné nošení 

Vaude ElmVyrazit do města jinak než s batohem nebo kabelkou? S trendy ledvinkami žádný problém, spíš naopak! Vybírat můžete z mnoha designů, potisků či barev, které lze naladit na vlnu vašeho outfitu. Pokud preferujete styl a jednoduchost, která se hodí ke všemu, osloví vás moderní kousky Dakine nebo Reisenthel. Vedle nešlápnete ani s neoprenovou mini ledvinku Deuter Neo belt. Naopak, pokud jste nadšenci přírody a ekologie okouzlí vás ledvinka z recyklovaného konopí a bavlny od Vaude.  

Co zvážit při výběru

 

Váhu

 

Určitě není od věci udělat si přehled o hmotnostech. Takové informace budou žádoucí zvláště pro sportovce, ale stejně tak pro vášnivé turisty. Časem by se totiž ledvinka mohla stát nežádoucí zátěží.

 

Nastavitelný popruh

 

Délka nastavení popruhu není u všech ledvinek samozřejmostí, proto je důležité dát si při výběru pozor. Problém by mohl nastat nejen u atypických postav, ale třeba ve chvíli, kdy si přioblečete v nepřízni počasí pár vrstev navíc. Určitě není příjemné zjistit, že vás ledvinka na mikině obepíná příliš těsně nebo ji vůbec nezapnete.

 

Velikost

 

Jde trochu ruku v ruce s vašimi aktivitami. Nejdřív je potřeba mít jasno, k čemu bude ledvinka primárně sloužit. Na turistiku a volný čas existuje spousta prostornějších verzí. Bezpečnostní ledvinky na doklady ale mohou být i velikostně úspornější, aby byly snadno a pohodlně uschované pod oblečení.

 

Kapsy 

 

Potřebuji spoustu drobných kapes nebo jen jednu velkou? Využiji přihrádku na láhev nebo dám spíše přednost hydrovaku? Ocením vychytávky jako je klip na klíče nebo RFID kapsička s ochranou proti krádeži osobních dat? I to jsou otázky, které je dobré si pokládat během výběru. 

 

Pečlivě zvažte všechny možnosti, ale nezapomínejte také na vzhled. To, že se vám ledvinka zkrátka líbí, je velmi důležitý parametr pro to, aby vám věrně sloužila co nejvíce a nejdéle.

Související produkty