Deuter Aircontact 75+10

Vyprodáno
Kód produktu
DEUTER-3320716
Vyřazen z prodeje
 • 365 dní na výměnu
 • Záruka 2 roky
Vyprodáno
 

Podrobnosti

Maximálně mobilní turistická krosna.


Pevný a objemný batoh pro dobrodruhy, kteří potřebují velký úložný prostor. Polstrovaná záda a popruhy zajistí pohodlné nošení i v náročnějších situacích. Velkým přínosem je také vynikající přenos hmotnosti na celý zádový systém.

- nová přední část s rychlým přístupem
- zádový systém Aircontact Vari Flex hip fins
- stabilní vícekomorový hliníkový rám
- polstrované ramenní popruhy
- polstrovaný bederní pás s kapsičkou na zip
- výškově nastavitelné víko s kapsou na zip
- zipem oddělitelná spodní komora batohu
- velká vnitřní kapsa na zip
- dvě boční kapsy
- pláštěnka na batoh
- kompatibilní s vodním rezervoárem
- poutka na cepíny
- integrovaná odepínací pláštěnka.

Aircontact zádový systém
Vzduchové kanálky mezi polstrováním zajišťují lepší proudění vzduchu a ventilační účinek. Výsledkem je až o 15 % méně potu než u standartních batohů. Prokázáno v testech Gabriel L & T.

K tomuto produktu jsme pro vás připravili RECENZI.

Více informací

More Information -awtawtawta
VýrobceDeuter
Objem75 + 10 l
Kapsa na notebookNe
Rozměry88 x 32 x 28 cn
Hmotnost3100 g
MateriálDeuter-Duratex / 330D Micro Rip Pro 6.6
RFID ochrana karetNe
Záruka2 roky

Recenze (1)

Petr S.05. 2. 2017
Odzkoušeno sice zatím 1x. Dle očekávání od značky bez výhrad.

  O značce

  Firma Deuter je vůbec nejstarší značkou vyrábějící batohy. Firma byla založena Hansem Deuterem již roku 1898 v německém městě Augsburg - Oberhausen a na přelomu století zásobovala bavorskou poštu brašnami a pytli na dopisy. Od roku 1905 se pak také zaměřují na půjčování velkých stanů. Další rozvoj potom v roce 1910 přinesl výrobu prvních batohů, stanů, rozšíření výroby brašen a dalších doplňků, určených především pro armádní vybavení. Po první světové válce firma dále rostla, kromě rozšíření výroby na kožené batohy a brašny, začala vyrábět i kufry a celty, soustředila se dále na výrobu stanů, které půjčovala mimojiné i na Oktoberfest. První horolezecká výprava s batohy a dalším vybavením Deuter směřovala do Pamíru už roku 1928. Deuter zásoboval německé horolezce svým vybavením až do 70. let, než se trh rozrostl o další značky. Prvním opravdovým hitem se stal batoh Tauern, byl vyvinut již roku 1934 a na třicet let zcela ovládl horolezecké výpravy, použil ho i Hermann Buhl při prvovýstupu na Nanga Parbat (8,125 m) roku 1953. 

  Roku 1939 byly závody Deuter podřízeny totalitní německé moci a využity pro zbrojní průmysl. Po válce se pak firma snažila rychle se opět postavit na nohy a dále expandovat díky inovacím. Přelomové bylo zahájení výroby nylonových batohů roku 1968 a brzy se stal Deuter jedničkou na německém trhu batohů. Zásadní změnu přinesl i rok 1985, kdy Deuter získal patent na revoluční zádový systém Deuter Aircomfort, jenž se s určitými úpravami vyrábí dodnes. Roku 1988 pak Deuter do týmu přibral i zkušené horolezce a horské vůdce, kteří se od té doby podílí na vývoji nových funkčních batohů. Tento trend pokračuje i ve spolupráci s Německou asociací horských a lyžařských vůdců, kterou firma navázala roku 1997.

  Značného úspěchu firma dosáhla se svými cyklistickými batohy. V roce 1990 byla představena kolekce cyklobatohů se zádovým systémem Airstripes. O 15 let později firma vyvinula SHIELD System – jedná se o integrovaný chránič páteře, který nabízí větší bezpečí adrenalinovým nadšencům. Batohy Attack díky Shield systému pyšní zlatou medailí za inovační přístup v soutěži Eurobike. V roce 2006 Deuter přišel s dalším vylepšením, a to systémem SL-WOMEN'S FIT. Batohy Deuter se zkratkou SL jsou speciálně tvarované pro dámy.

  Dnes se firma již velmi rozrostla – své zastoupení má ve 45 zemích. Deuter se řadí do TOP 5 prodejců batohů na světě. Díky neustálým inovacím jsou kvalitní batohy Deuter skvělou volbou pro milovníky aktivního života.  Deuter je členem skupiny Bluesign, která zaručuje udržitelnou výrobu textilních výrobků v souladu s přírodou a s respektem k lidem

  Velmi oblíbené jsou multifunkční batohy Freerider, pohodlné a flexibilní batohy Futura, krosny ACT Lite s opravdu velkým úložným prostorem, praktické ledvinky nebo batohy na notebook Giga.

  V naší Poradně se dovíte specifika jednotlivých zádových systémů Deuter.

  Stránky značky v češtině: http://batohy-deuter.cz/

  Oficiální stránky výrobce: https://www.deuter.com/