Upínací systémy cyklistických brašen ORTLIEB

Vybíráte cyklistickou brašnu, ale nevíte si rady? Jedním z důležitých aspektů při rozhodování je bezesporu to, jak brašnu na kolo připevníte. Produkty značky ORTLIEB jsou opatřeny dvěma typy důmyslných upínacích systémů, které lze velmi jednoduše uchytit na většinu cyklistických nosičů. Hodí se však i pro vaše kolo? To se dozvíte na následujících řádcích.

QL upínací systémy na brašnách ORTLIEB umožňují rychlou a bezpečnou montáž přímo na nosič cyklistického kola. Montážní systémy jsou univerzální a lze je nastavit na většinu dostupných nosičů.

Upínací systémy ORTLIEB jsou označovány také jako samozamykací. Po uchopení tašky za rukojeť se otevřou zadní háčky a zavazadlo lze jednoduše zaklapnout na nosič. Jakmile se madlo tašky pustí, háčky se automaticky uzamknou a brašna zůstane bezpečně připevněná. V případě poškození upínacího systému lze všechny součástky snadno vyměnit.

Upínací systém QL2.1

System QL2.1

Montážní systém QL2.1 vychází z osvědčeného systému QL2. Došlo však ke zlepšení několika klíčových prvků, a to zejména z důvodu kompatibility s nosiči, které jsou aktuálně na trhu.

LOCK AND RELEASE – zaklapni a povol

Automatické uzavírání a otevírání háčků pomocí zvednutí rukojeti je velmi jednoduché. Jakmile brašnu zvednete, otevřou se háčky na zadní straně a tašku můžete zavěsit do nosiče. Až rukojeť pustíte, oba háčky se na nosiči uzavřou a taška je bezpečně uzamknuta.

Horní lišta

Systém QL2.1 s háčky o velikosti 16 mm a redukčními vložkami zamezujícími poškrábání jsou vhodné pro nosiče o průměru 8, 10 a 12 mm (velikost 12 mm např. pro nosiče Racktime). V systému QL2.1 se redukční vložky vkládají ze stran a nehrozí tak, že byste je mohli ztratit. K dispozici jsou také 20 mm háčky vhodné pro nosiče s průměrem 17 až 20 mm často používané u elektrokol.

Ortlieb QLPro lepší stabilitu je horní lišta vyrobena pouze z jednoho kusu. Modely Office-Bag a Downtown lze navíc nastavit na pravou či levou stranu nosiče. Montážní systém přitom využívá extrémně plochých matic na vnitřní straně, povrch tedy zůstává rovný a nehrozí poškození přenášeného obsahu. Pro maximální bezpečnost lze do horní lišty zakoupit i lanko proti odcizení.

Spodní lišta

Spodní lištaSpodní hák je vyroben z dvousložkového syntetického materiálu odolného proti oděru, což zabraňuje poškození kovových trubek. Hák je výškově nastavitelný a otočný o 15°. Všechny háčky jsou nastavitelné na různé velikosti nosičů bez nutnosti použití nářadí a lze je snadno vyměnit.

Upínací systém QL3.1

Tento systém je speciálně vyvinutý pro kancelářské a městské brašny. Tajemství upínacího systému QL3.1 spočívá v tom, že hlavní montážní prvky zůstávají upevněny na nosiči. Výsledkem je hladká zadní strana brašny bez zbytečných vyčnívajících háčků, což zajišťuje maximální pohodlí při nošení mimo kolo.

Montážní systém QL3.1 umožňuje velmi jednoduché a rychlé upevnění k nosiči. Brašna se vloží do spodního upevňovacího dílu a přiblížením k nosiči se horní háčky zajistí do vrchní části nosiče pomocí pohybu zleva doprava. Odejmutí tašky je stejně rychlé: jednoduše tašku uchopte za rukojeť, pohněte s ní doprava či doleva a taška se uvolní.

Vlastnosti systému QL3.1

- pohodlné ovládání jednou rukou

- automatické uzavírání a otevírání háčků zvednutím rukojeti brašny

- upevňovací lištu lze namontovat na levou či pravou stranu, případně i na horizontální či vertikální tyče nosiče (do průměru 10 mm)

- na nosiče Rack1 a Rack2 lze brašnu připevnit přímo (bez nutnosti použití lišty) pomocí upínacího systému QL3/QL3.1

- dostatečný prostor pro nohy díky nastavitelnému úhlu a výšce

- dolní hák je otočný v rozmezí 360° (24 otočení po 15°) pro individuální přizpůsobení na různé nosiče o průměru do 14 mm

- horní část nosiče zůstává volná pro umístění košíku, dalších brašen atd.

- k dispozici jsou doplňkové montážní sady k připevnění brašen na jiná kola

- možnost pořídit sadu držáků pro trubky o průměru 11 až 14 mm jako doplňkové příslušenství

- kompatibilní s brašnami s upínacími systémy QL1, QL2 a QL2.1

Horní díl QL3.1QL3.1System QL3.1

Veškerý námi nabízený sortiment značky ORTLIEB najdete na našem e-shopu.

Pokud si však nejste jistí, zda je pro vás cyklistická brašna opravdu jasnou volbou, doporučujeme zaměřit pozornost i na cyklistické batohy. S výběrem toho pravého vám rádi pomůžeme.

Související produkty