Využijte slevový kód HOT7 a získejte slevu 7 % na nezlevněné produkty. Platí do 3. 7. 2022.

Nejlehčí školní aktovky nejen pro prvňáčky

Spousta učebnic, sešitů, písanek a psacích potřeb. K tomu ještě přibalit přezůvky, pití a svačinu a záda malých školáků jen zapláčou. Při výběru školního batohu se proto vyplatí zaměřit se na její hmotnost – samotná aktovka by měla vážit maximálně jeden kilogram, aby zbytečně nezvyšovala zátěž, která je pro vyvíjející se organismus už tak dost velká.

TOP 10 nejlehčích školních aktovek

Abychom vám výběr ulehčili, sestavili jsme pro vás žebříček těch nejlehčích aktovek z naší nabídky, se kterými budou děti chodit do školy s lehkostí a radostí.

Hama Baggymax Trikky (650 g)Hama Baggymax Trikky

Nejlehčí aktovka z dílny německé značky Hama je skvělou volbou pro prvňáčky. Baggymax Trikky je pohodlná i prostorná a s bezpečnostními reflexními prvky se ani tentokrát nešetřilo. Přední kapsa je navíc izolovaná, a tak bude svačina i o velké přestávce, jako by ji maminka či tatínek právě s láskou nachystali. Součástí setu je i penál a pytlík na přezůvky.

Hama Školní batoh pro prvňáčky (800 g)

Extralehký školní batoh od německé značky Hama je i přes svou nízkou hmotnost dostatečně prostorný. Ergonomicky tvarovaná záda s měkkým polstrováním skvěle doplňují vyztužené a délkově nastavitelné ramenní popruhy. Nechybí ani reflexní prvky pro bezpečí malého školáka.

Bagmaster Maxvell 9 (840 g), Bagmaster Mark 20 (880 g)

Bagmaster Maxwel 9

Tříkomorový školní batoh Bagmaster Maxvell nebo dvoukomorový Bagmaster Mark 20 jsou ideální pro žáky celého prvního stupně, svou velikostí však nejvíc padnou třeťákům až páťákům. Záda jsou polstrovaná 3D síťovinou a systémem Air, který napomáhá odvětrávání. Když se navíc přidají anatomicky tvarované a nastavitelné ramenní popruhy s měkkým polstrováním, je maximální pohodlí během nošení zaručeno. O přehled ve školních pomůckách se postará praktický organizér s kapsičkami v přední komoře.

Herlitz LoopHerlitz Loop (890 g)

S odlehčenou aktovkou Herlitz Loop malí školáci zazáří, a to doslova. Při výrobě se totiž nešetřilo reflexními prvky a hvězdné jsou i motivy, které jsou nadčasové a nelze s nimi šlápnout vedle. Jedná se o lehký model s ergonomicky tvarovaným a prodyšným polstrováním zad, se stabilním dnem a voděodolnou impregnací.

Hama Baggymax Fabby (900 g)

I děti chtějí mít dokonale sladěný outfit a s třídílným školním setem Baggymax Fabby je to hračka. Spokojenost navíc zavládne na všech frontách – školáky okouzlí design a pohodlí během nošení, rodiče pak mohou mít dobrý pocit, že svému dítku pořídili aktovku, která je funkční, praktická a k dětským zádům šetrná.

Herlitz Smart (900 g)

Chytře řešená aktovka Herlitz Smart bude malé rozumbrady bavit. Je prostě radost ji nosit, a to nejen díky ergonomicky tvarovanému a prodyšnému polstrování zad. Cool superschopností jsou i odrazky 3M™ Scotchlite™ (jedna je dokonce integrovaná přímo v zámku), které zajistí optimální viditelnost a bezpečnost i ve tmě a šeru.

Bagmaster Alfa 8, Bagmaster Alfa 9, Bagmaster Alfa 20 (920 g)

Bagmaster Alfa

Školní batoh Bagmaster Alfa je promyšlený do každého detailu. Díky integrované hliníkové výztuze a speciálnímu anatomickému tvarování podporuje správné držení těla, čímž přispívá k ochraně zad malých školáků. Nabízí vzory, do nichž se nejde nezamilovat, a velkorysý prostor, do nějž vaše ratolesti uloží všechny potřebné školní pomůcky.

Emipo AnatomicEmipo Anatomic (960 g)

Pokud jste fanoušci kvalitních českých výrobků, aktovky Emipo by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti. Batoh Anatomic je vhodný zejména pro prvňáčky, ale při správném používání vydrží klidně až do třetí třídy. Má ergonomicky polstrovaný zádový systém, pevnou konstrukci, která drží tvar a je pokryt vodoodpudivou impregnací.

Emipo Klasa (980 g)

Také školní aktovka Emipo Klasa bude skvělým doprovodem vašich dětí mířících do prvních a druhých tříd. Vyznačuje se pevnou konstrukcí, použitím odlehčených materiálů, bohatým vnitřním členěním, bezpečnostními prvky a anatomickým tvarováním zádového dílu. Navíc nese certifikaci „Český výrobek“.

Boll School MateBoll School Mate 18 (980 g)

Pokud vaše dítě pokukuje spíše po batohu než po klasické aktovce, ukažte mu školní batoh Boll School Mate. Jedná se o dokonale promyšlený produkt s výškově nastavitelnými zády, prakticky řešeným interiérem a líbivým designem. Kromě jednobarevných variant můžete vybírat také z kolekcí Giraffe a Artwork.

Hmotností to nekončí

Mějte však na paměti, že nízká hmotnost není jediným kritériem, na které byste měli při výběru školní aktovky dbát. Některé špičkové a do detailu propracované školní batohy, jako je například oblíbený Ergobag Prime, doporučenou hranici jednoho kilogramu lehce převyšují (1100 g). Vyšší hmotnost však Ergobag Prime získal díky jednomu z nejkvalitnějších zádových systémů mezi školními batohy a pevnému bedernímu pásu, který zátěž rovnoměrněji rozloží a dětským zádům udělá tu nejlepší možnou službu.

Na co dalšího se při koupi školní aktovky zaměřit, se dočtete v článku Jak vybrat školní aktovku.

Související produkty