Deuter Futura 32

Vyprodáno
Kód produktu
DEUTER-6245700
Vyřazen z prodeje
 • 365 dní na výměnu
 • Záruka 2 roky
Vyprodáno
 

Podrobnosti

Praktický a pohodlný batoh vyznačující se především univerzálností.

Batohy Deuter Futura si zachovaly své čisté linie při dodržení maximální praktičností a pohodlí při nošení. Batoh vypadá dobře kdykoliv a kdekoliv, ať už jdete do práce, do školy nebo na túry. Díky zádovému systému Aircomfort FlexLite budou vaše záda vždy suchá.

- zádový systém Aircomfort FlexLite
- polstrované ramenní popruhy
- polstrovaný bederní pás s kapsičkou na zip
- pevné víko batohu s kapsou na zip
- zipem oddělitelná spodní komora batohu
- přední kapsa na zip
- boční síťované kapsy
- pláštěnka na batoh
- kompatibilní s vodním rezervoárem
- poutka na cepíny a trekové hole

Aircomfort FlexLite zádový systém
Batoh má anatomicky tvarované ramenní popruhy z perforované pěny a prodyšného polstrování. Dvojitá rámová konstrukce dává systému Aircomfort Flexlite jeho jedinečnou lehkost a mimo to i excelentní flexibilitu a ergonomiku.

Tajemství se skrývá v kombinaci dvou pružinových plochých rámových profilů. Stabilizační popruhy umožňují přesné nastavení zátěže a pozice batohu na zádech. Anatomicky tvarovaný, masivní bederní pás přenáší zátěž na boky. Perforovaná pěna a polstrování poskytují dodatečnou ventilaci.

K tomuto produktu jsme pro vás připravili RECENZI.

Více informací

More Information -awtawtawta
VýrobceDeuter
Objem32 l + 4 l postranní kapsy
Kapsa na notebookNe
Rozměry62 x 34 x 24 cm
Hmotnost1600 g
MateriálDeuter-Super-Polytex / Macro Lite 210
RFID ochrana karetNe
Záruka2 roky

Recenze (3)

Doležal M.22. 7. 2014
Chvilku mi trvalo, než jsem se seznámil se všemi možnostmi popruhů, zipů, kapes a kapsiček. Ale pak už jsem k technické stránce batohu neměl téměř žádnou výhradu. Dobře sedí na zádech, dobře se do něj vkládají věci, pláštěnka na batoh je uložená k rychlému použití, hole se dají rychle připevnit a rychle uvolnit, do bočních kapes se snadno a pohodlně vkládají láhve s pitím. Asi to není nic, co by jiné batohy neměly, ale pro mě to bylo příjemné zjištění. Doteď jsem nosil starší typ batohu Deuter, takže tento vnímám jako posun "do vyšší ligy". Cena je sice vyšší, ale když jsem se podíval, za kolik ho prodávají v kamenných obchodech, už mě tyhle úvahy přešly. Jo, přece jen mi trošku vadí jedna drobnost. Dno batohu se dá vnitřní přepážkou oddělit a do vzniklé samostatné kapsy je pak možný přístup zadním otvorem se zipem. Zip je do oblouku a krytý před deštěm textilní chlopní. A v tom je ta zmíněná nepříjemnost. Průběh zipu v oblouku a poměrně široká chlopeň neumožňuje rychle a jednou rukou zadní kapsu otevřít. Aby se zip "nezakousl", je vhodné batoh položit do vodorovné polohy a teprve pak zip otevřít. takže do této kapsy zřejmě budu dávat věci, které se nemusí často a rychle používat.
Kateřina N.06. 12. 2013
batoh odpovídá kvalitě, kterou nabízí firma Deuter
Jana T.01. 9. 2013
****

  O značce

  Firma Deuter je vůbec nejstarší značkou vyrábějící batohy. Firma byla založena Hansem Deuterem již roku 1898 v německém městě Augsburg - Oberhausen a na přelomu století zásobovala bavorskou poštu brašnami a pytli na dopisy. Od roku 1905 se pak také zaměřují na půjčování velkých stanů. Další rozvoj potom v roce 1910 přinesl výrobu prvních batohů, stanů, rozšíření výroby brašen a dalších doplňků, určených především pro armádní vybavení. Po první světové válce firma dále rostla, kromě rozšíření výroby na kožené batohy a brašny, začala vyrábět i kufry a celty, soustředila se dále na výrobu stanů, které půjčovala mimojiné i na Oktoberfest. První horolezecká výprava s batohy a dalším vybavením Deuter směřovala do Pamíru už roku 1928. Deuter zásoboval německé horolezce svým vybavením až do 70. let, než se trh rozrostl o další značky. Prvním opravdovým hitem se stal batoh Tauern, byl vyvinut již roku 1934 a na třicet let zcela ovládl horolezecké výpravy, použil ho i Hermann Buhl při prvovýstupu na Nanga Parbat (8,125 m) roku 1953. 

  Roku 1939 byly závody Deuter podřízeny totalitní německé moci a využity pro zbrojní průmysl. Po válce se pak firma snažila rychle se opět postavit na nohy a dále expandovat díky inovacím. Přelomové bylo zahájení výroby nylonových batohů roku 1968 a brzy se stal Deuter jedničkou na německém trhu batohů. Zásadní změnu přinesl i rok 1985, kdy Deuter získal patent na revoluční zádový systém Deuter Aircomfort, jenž se s určitými úpravami vyrábí dodnes. Roku 1988 pak Deuter do týmu přibral i zkušené horolezce a horské vůdce, kteří se od té doby podílí na vývoji nových funkčních batohů. Tento trend pokračuje i ve spolupráci s Německou asociací horských a lyžařských vůdců, kterou firma navázala roku 1997.

  Značného úspěchu firma dosáhla se svými cyklistickými batohy. V roce 1990 byla představena kolekce cyklobatohů se zádovým systémem Airstripes. O 15 let později firma vyvinula SHIELD System – jedná se o integrovaný chránič páteře, který nabízí větší bezpečí adrenalinovým nadšencům. Batohy Attack díky Shield systému pyšní zlatou medailí za inovační přístup v soutěži Eurobike. V roce 2006 Deuter přišel s dalším vylepšením, a to systémem SL-WOMEN'S FIT. Batohy Deuter se zkratkou SL jsou speciálně tvarované pro dámy.

  Dnes se firma již velmi rozrostla – své zastoupení má ve 45 zemích. Deuter se řadí do TOP 5 prodejců batohů na světě. Díky neustálým inovacím jsou kvalitní batohy Deuter skvělou volbou pro milovníky aktivního života.  Deuter je členem skupiny Bluesign, která zaručuje udržitelnou výrobu textilních výrobků v souladu s přírodou a s respektem k lidem

  Velmi oblíbené jsou multifunkční batohy Freerider, pohodlné a flexibilní batohy Futura, krosny ACT Lite s opravdu velkým úložným prostorem, praktické ledvinky nebo batohy na notebook Giga.

  V naší Poradně se dovíte specifika jednotlivých zádových systémů Deuter.

  Stránky značky v češtině: http://batohy-deuter.cz/

  Oficiální stránky výrobce: https://www.deuter.com/