Deuter Aircontact Pro 70+15

Vyprodáno
Kód produktu
DEUTER-8973400
Vyřazen z prodeje
 • 365 dní na výměnu
 • Záruka 2 roky
Vyprodáno
 

Podrobnosti

Multifunkční špičková krosna určená pro vysokohorskou turistiku.

V této krosně je místo absolutně na všechno! Praktický batoh Deuter Aircontact Pro je specialista na těžké váhy. Nový model je pohodlnější, unese více a zajistí maximální mobilitu i v náročnějším terénu. Sáhněte po něm, pokud si s sebou chcete nosit stan, vařič nebo vybavení pro svůj fotoaparát a zároveň si toužíte výlet užít bez bolavých zad. Zádový systém Aircontact byl navržený pro maximální snížení pocení. Tato krosna se řadí mezi nejprodávanější batohy této německé značky.

- externí kapsy navyšující objem batohu o 4 – 8 l
- kapsa ve víku batohu
- kapsa na bederním pásu
- přední kapsa poskytující rychlý přístup k menším nezbytnostem
- zatahovací konstrukce bederního pásu zajišťující snadné a přesné nastavení
- boční kapsy ideální na láhve nebo energetické tyčinky
- odnímatelná pláštěnka na celý batoh
- SOS štítek
- kapsa na odložení zpoceného nebo mokrého prádla
- vnitřní kapsa na cennosti
- systém Vari-fit umožňující přizpůsobení zádového systému různému nákladu i terénu
- posuvné víko batohu pro navýšení objemu batohu
- spodní kapsa s vlastním přístupem a odstranitelnou přepážkou do hlavní komory
- přední otevírání hlavní komory
- přídavný polstrovaný bederní pás pro ještě vyšší komfort nosiče
- Vari-flex systém ponechávající bederní pás stále mobilní i v náročnějším terénu
- kompatibilní s vodním rezervoárem
- úchyty na hůlky, cepíny i jiné vybavení

Aircontact zádový systém
Vzduchové kanálky mezi polstrováním zajišťují lepší proudění vzduchu a ventilační účinek. Výsledkem je až o 15 % méně potu než u standardních batohů. Prokázáno v testech Gabriel L & T.

Více informací

More Information -awtawtawta
VýrobceDeuter
Objem70 + 15 l + 10 l postranní kapsy
Kapsa na notebookNe
Rozměry88 x 40 x 30 cm
Hmotnost3200 g
MateriálDeuter-Duratex / 330D Micro Rip Pro 6.6
RFID ochrana karetNe
Záruka2 roky

Recenze (3)

Pavol B.28. 3. 2013
Cena je síce vysoká, ale za kvalitu sa platí. Výborne sedí, aj pri slušnom zaťažení zatiaľ žiadne bolesti v ramenách a chrbte (ešte som neabsolvoval celodennú túru).
Jiří K.12. 3. 2013
Super po všech stránkách, král mezi velkými batohy. Jenom ta cena ...
mirek M.10. 5. 2012
Mimo ceny nic negativního. Pohodlí se nedá popsat, je nutno vyzkoušet.

  O značce

  Firma Deuter je vůbec nejstarší značkou vyrábějící batohy. Firma byla založena Hansem Deuterem již roku 1898 v německém městě Augsburg - Oberhausen a na přelomu století zásobovala bavorskou poštu brašnami a pytli na dopisy. Od roku 1905 se pak také zaměřují na půjčování velkých stanů. Další rozvoj potom v roce 1910 přinesl výrobu prvních batohů, stanů, rozšíření výroby brašen a dalších doplňků, určených především pro armádní vybavení. Po první světové válce firma dále rostla, kromě rozšíření výroby na kožené batohy a brašny, začala vyrábět i kufry a celty, soustředila se dále na výrobu stanů, které půjčovala mimojiné i na Oktoberfest. První horolezecká výprava s batohy a dalším vybavením Deuter směřovala do Pamíru už roku 1928. Deuter zásoboval německé horolezce svým vybavením až do 70. let, než se trh rozrostl o další značky. Prvním opravdovým hitem se stal batoh Tauern, byl vyvinut již roku 1934 a na třicet let zcela ovládl horolezecké výpravy, použil ho i Hermann Buhl při prvovýstupu na Nanga Parbat (8,125 m) roku 1953. 

  Roku 1939 byly závody Deuter podřízeny totalitní německé moci a využity pro zbrojní průmysl. Po válce se pak firma snažila rychle se opět postavit na nohy a dále expandovat díky inovacím. Přelomové bylo zahájení výroby nylonových batohů roku 1968 a brzy se stal Deuter jedničkou na německém trhu batohů. Zásadní změnu přinesl i rok 1985, kdy Deuter získal patent na revoluční zádový systém Deuter Aircomfort, jenž se s určitými úpravami vyrábí dodnes. Roku 1988 pak Deuter do týmu přibral i zkušené horolezce a horské vůdce, kteří se od té doby podílí na vývoji nových funkčních batohů. Tento trend pokračuje i ve spolupráci s Německou asociací horských a lyžařských vůdců, kterou firma navázala roku 1997.

  Značného úspěchu firma dosáhla se svými cyklistickými batohy. V roce 1990 byla představena kolekce cyklobatohů se zádovým systémem Airstripes. O 15 let později firma vyvinula SHIELD System – jedná se o integrovaný chránič páteře, který nabízí větší bezpečí adrenalinovým nadšencům. Batohy Attack díky Shield systému pyšní zlatou medailí za inovační přístup v soutěži Eurobike. V roce 2006 Deuter přišel s dalším vylepšením, a to systémem SL-WOMEN'S FIT. Batohy Deuter se zkratkou SL jsou speciálně tvarované pro dámy.

  Dnes se firma již velmi rozrostla – své zastoupení má ve 45 zemích. Deuter se řadí do TOP 5 prodejců batohů na světě. Díky neustálým inovacím jsou kvalitní batohy Deuter skvělou volbou pro milovníky aktivního života.  Deuter je členem skupiny Bluesign, která zaručuje udržitelnou výrobu textilních výrobků v souladu s přírodou a s respektem k lidem

  Velmi oblíbené jsou multifunkční batohy Freerider, pohodlné a flexibilní batohy Futura, krosny ACT Lite s opravdu velkým úložným prostorem, praktické ledvinky nebo batohy na notebook Giga.

  V naší Poradně se dovíte specifika jednotlivých zádových systémů Deuter.

  Stránky značky v češtině: http://batohy-deuter.cz/

  Oficiální stránky výrobce: https://www.deuter.com/

  Kategorie