Deuter Aircontact 65+10

Vyprodáno
Kód produktu
DEUTER-6617100
Vyřazen z prodeje
 • 365 dní na výměnu
 • Záruka 2 roky
Vyprodáno
 

Podrobnosti

Maximálně mobilní turistická krosna.

Deuter Aircontact 65 + 10 se řadí mezi expediční batohy a nabízí vše, co zkušený dobrodruh potřebuje. Oceníte dostatečný objem, odolnost, pevnost i unikátní zádový systém. Velice oblíbený je i vstup do krosny z přední strany. Batoh se rovněž vyznačuje skvělým přenosem hmotnosti na celá záda. Polstrovaná záda a popruhy zajistí pohodlné nošení i v náročnějších situacích a také zaručují plnou svobodu pohybu. Je to zkrátka ta nejlepší krosna na trhu – tento batoh nelze popsat jinak.

- přední kapsa s rychlým přístupem
- zádový systém Aircontact Vari Quick
- stabilní vícekomorový hliníkový rám ve tvaru písmene "X" umožňuje rozložení váhy na bederním pásu
- výškově nastavitelné stabilizační popruhy
- polstrované ramenní popruhy
- polstrovaný otočný bederní pás Vari-Flex kopíruje pohyby těla
- kompresní popruhy u bederního pásu zajišťují jeho přesnou polohu
- kapsička na zip na bederním pásu
- boční kapsa pro mapu
- nastavitelné víko batohu s kapsou na zip
- úchyty a popruhy pro horolezecké vybavení
- boční kompresní popruhy
- pod víkem je umístěný SOS lísteček s nouzovými telefonními čísly a -okyny pro případ nebezpečí
- kroužky na víku na připevnění vybavení
- vnitřní kapsa na cennosti
- zipem oddělitelná spodní komora batohu
- kompresní popruhy na spodní komoře
- vyztužené dno
- hrudní popruh
- dvě prostorné boční kapsy
- kapsa na mokré oblečení
- odnímatelná pláštěnka na batoh
- kompatibilní s vodním rezervoárem

Aircontact zádový systém
Vzduchové kanálky mezi polstrováním zajišťují lepší proudění vzduchu a zlepšují ventilační účinek. Výsledkem je až o 15 % méně potu než u běžných batohů. Prokázáno v testech Gabriel L & T.

Více informací

More Information -awtawtawta
VýrobceDeuter
Objem65 + 10 l
Kapsa na notebookNe
Rozměry84 x 40 x 28 cm
Hmotnost2710 g
MateriálDeuter-Duratex / 330D Micro Rip Pro 6.6
RFID ochrana karetNe
Záruka2 roky

Recenze (2)

Jaroslava 31. 12. 2013
zatím jsem spokojena plně posoudím až při praktickém využití to jdem zatím neměla možnost
Adam F.21. 3. 2012
S brašnou jsem byl během cesty nadmíru spokojený, všechny pásky byly plně nastavitelné a spolehlivé. Odvětrávání na zádech také fungovalo a tudíž má záda zůstala suchá.

  O značce

  Firma Deuter je vůbec nejstarší značkou vyrábějící batohy. Firma byla založena Hansem Deuterem již roku 1898 v německém městě Augsburg - Oberhausen a na přelomu století zásobovala bavorskou poštu brašnami a pytli na dopisy. Od roku 1905 se pak také zaměřují na půjčování velkých stanů. Další rozvoj potom v roce 1910 přinesl výrobu prvních batohů, stanů, rozšíření výroby brašen a dalších doplňků, určených především pro armádní vybavení. Po první světové válce firma dále rostla, kromě rozšíření výroby na kožené batohy a brašny, začala vyrábět i kufry a celty, soustředila se dále na výrobu stanů, které půjčovala mimojiné i na Oktoberfest. První horolezecká výprava s batohy a dalším vybavením Deuter směřovala do Pamíru už roku 1928. Deuter zásoboval německé horolezce svým vybavením až do 70. let, než se trh rozrostl o další značky. Prvním opravdovým hitem se stal batoh Tauern, byl vyvinut již roku 1934 a na třicet let zcela ovládl horolezecké výpravy, použil ho i Hermann Buhl při prvovýstupu na Nanga Parbat (8,125 m) roku 1953. 

  Roku 1939 byly závody Deuter podřízeny totalitní německé moci a využity pro zbrojní průmysl. Po válce se pak firma snažila rychle se opět postavit na nohy a dále expandovat díky inovacím. Přelomové bylo zahájení výroby nylonových batohů roku 1968 a brzy se stal Deuter jedničkou na německém trhu batohů. Zásadní změnu přinesl i rok 1985, kdy Deuter získal patent na revoluční zádový systém Deuter Aircomfort, jenž se s určitými úpravami vyrábí dodnes. Roku 1988 pak Deuter do týmu přibral i zkušené horolezce a horské vůdce, kteří se od té doby podílí na vývoji nových funkčních batohů. Tento trend pokračuje i ve spolupráci s Německou asociací horských a lyžařských vůdců, kterou firma navázala roku 1997.

  Značného úspěchu firma dosáhla se svými cyklistickými batohy. V roce 1990 byla představena kolekce cyklobatohů se zádovým systémem Airstripes. O 15 let později firma vyvinula SHIELD System – jedná se o integrovaný chránič páteře, který nabízí větší bezpečí adrenalinovým nadšencům. Batohy Attack díky Shield systému pyšní zlatou medailí za inovační přístup v soutěži Eurobike. V roce 2006 Deuter přišel s dalším vylepšením, a to systémem SL-WOMEN'S FIT. Batohy Deuter se zkratkou SL jsou speciálně tvarované pro dámy.

  Dnes se firma již velmi rozrostla – své zastoupení má ve 45 zemích. Deuter se řadí do TOP 5 prodejců batohů na světě. Díky neustálým inovacím jsou kvalitní batohy Deuter skvělou volbou pro milovníky aktivního života.  Deuter je členem skupiny Bluesign, která zaručuje udržitelnou výrobu textilních výrobků v souladu s přírodou a s respektem k lidem

  Velmi oblíbené jsou multifunkční batohy Freerider, pohodlné a flexibilní batohy Futura, krosny ACT Lite s opravdu velkým úložným prostorem, praktické ledvinky nebo batohy na notebook Giga.

  V naší Poradně se dovíte specifika jednotlivých zádových systémů Deuter.

  Stránky značky v češtině: http://batohy-deuter.cz/

  Oficiální stránky výrobce: https://www.deuter.com/

  Kategorie