Rádi Vám pomůžeme:

+420 722 933 770

(9:00–15:00)

Menu

Vybíráme cestovní tašku

Vaude Desna 60 CaramelVybíráte cestovní zavazadlo? Pojďte si posvítit na cestovní tašku jako na elegantní a praktickou alternativu ke klasickým kufrůmCestovní tašky jsou zpravidla textilní zavazadla, vhodná na cestování s častými přesuny nebo přestupy mezi dopravními prostředky. Přestože je při letecké dopravě vhodnější sáhnout po kufru, cestovní tašky se výborně hodí např. na výlety autem nebo autobusem i rodinnou dovolenou.

Cestovní taška je dobře skladná a obyčejně se vejde i tam, kam by se pevný kufr nevešel. Další nespornou výhodou cestovních tašek je jejich relativně nízká hmotnost a větší množství externích i vnitřních kapes. Cenově vyjdou cestovní tašky levněji než kufry, i když samozřejmě záleží na velikosti, použitých materiálech a značce.

Jakou velikost zvolit?

Reisenthel Allrounder L Spots navyPokud už se rozhodnete doopravdy „jít“ do cestovní tašky, je dobré si ujasnit některé důležité vlastnosti, které od ní očekáváte a které by určitě měla splnit. Asi nejdůležitějším parametrem je objem. Kolik věcí si s sebou potřebujete brát? Pořizujete cestovní tašku na dlouhodobou cestu nebo spíš na kratší výlety a víkendové pobyty? Promyslete si i osobní tendence. Máte nutkání si s sebou na prodloužený víkend brát téměř celou skříň a pět párů bot? Nebo patříte k minimalistům, kterým na cesty postačí dvě trička a pár ponožek? Obecně platí, že menší velikosti nedovolí brát s sebou zbytečnosti, ale jen to, co opravdu potřebujeme.

Pořizujete-li cestovní tašku spíše na kratší cesty, s objemem okolo 30 litrů nešlápnete vedle. Tato velikost s sebou umožní vozit všechny nezbytnosti a lze ji obvykle ještě elegantně přenášet na rameni bez rizika pokřivených a zmožených zad. Například taška Reisenthel Allrounder L je velmi oblíbená právě kvůli tomu, že se toho do ní vejde tak akorát. Navíc ji lze široce otevřít a vše v ní přehledně organizovat.

Kvalitní materiály

Travelite Hempline Duffle BeigeCestovní tašky jsou většinou vyráběny z umělých tkanin, jako jsou polyester nebo nylon, popřípadě z mixu více materiálů. V nabídce jsou i ekologicky šetrnější materiály jako konopí v kombinaci s bio bavlnou nebo materiál z recyklovaných PET lahví (rPET). Jako uživatelé bychom si měli hlídat především odolnost materiálu a např. voděodolnost, kterou některé cestovní tašky poskytují. Odolnější bývají tašky se zesíleným dnem a bočními stranami. Naopak lehčí materiál slibuje lepší skladnost či dokonce možnost sbalení celé cestovní tašky do malé kapsičky.

Jak vyrobit funkční cestovní tašku z kvalitního materiálu ví např. v německé firmě Titan, která myslí na pohodlí i eleganci na cestách. Univerzální cestovní taška Titan Prime usnadní víkendový pobyt stejně jako cestovní taška Titan Nonstop s funkčními prvky, jako je samostatná kapsa ve spodní části nebo popruh pro nasunutí na rukojeť kufru. Voduodpudivý materiál ochrání obsah tašky před deštěm.

Kolečka a jiné vychytávky

Travelite Basics Fresh Wheeled Duffle RedMožností, jak nosit cestovní tašku, je celá řada. Kromě klasického přenášení v ruce, je vhodné sledovat, zda má taška polstrovaný popruh pro nošení přes rameno. Někteří výrobci jdou s typy cestovních tašek jdou ještě dál a nabízí ramenní popruhy pro nošení na zádech. V obou případech se ale většinou jedná o malé nebo střední velikosti cestovních tašek, které splňují i normy pro palubní zavazadla, jako například model Thule Subterra

Velké cestovní tašky s těžkým nákladem by se ale v ruce či na rameni nosily obtížně, proto je výrobci stále častěji vybavují dvěma kolečky a výsuvnou rukojetí. Tak se dá s objemnými a těžkými cestovními taškami manipulovat vcelku snadno a elegantně.

Ukázkovým příkladem praktické větší cestovní tašky na kolečkách je oblíbená Travelite Basics Fresh Wheeled Duffle. S touto vybavenou taškou budete připraveni na vše. Objem téměř 90 l postačí i na týdenní dovolenou. Tašku lze spojením madel s polstrovanou výstelkou přenášet v ruce, ale mnohem pohodlněji se plná a těžká taška vozí na dvou in-line kolečkách. Z menších modelů je velmi praktická cestovní taška Prime Trolley Travel Bag S, která je vybavena oboustranným systémem balení, takže se do ní sbalíte stejně pohodlně a přehledně jako do kufru.

S cestovní taškou do letadla?

Travelite Skaii Weekender/backpack

Pokud plánujete s cestovní taškou i nějakou tu leteckou cestu, pohlídejte si i její rozměry. Při dodržení parametrů palubního zavazadla vám kromě poplatků odpadne i zdlouhavé čekání na zavazadlo při příletu. Některé cestovní tašky jsou již vybaveny i TSA zámky, které zajišťují bezpečí a bezproblémové otevření při letecké kontrole. Pokud přece jen vámi vybraná cestovní taška toto vybavení neposkytuje, stačí si vybrat přímo palubní tašku, kde jej nebudete potřebovat, nebo se ujistit, že má vámi vybraný model na jezdcích zipu očka pro sepnutí zámkem a visací TSA zámek dokoupit zvlášť. 

Špičkovými cestovními taškami, které jsou uzpůsobené leteckému cestování je bezesporu Kick Off Multibag backpack a Skaii Weekender/backpack, s nimiž se sbalíte přehledně a bezpečně na jakoukoliv cestu. S oběma můžete také pohodlně cestovat jako s palubním zavazadlem. Do jeho základní výbavy patří uzamykatelné jezdce zipů, kapsy na doklady a možnost nést jej buď v ruce nebo na zádech. 

Barva a design

Reisenthel Mini Maxi Touringbag DotsV neposlední řadě hraje roli ve výběru cestovní tašky design. Ať máte vkus takový či makový, v současnosti je na trhu nepřeberné množství vzorů, barev a designových provedení. Ani ryze pánské cestovní tašky už dávno nejsou pouze střízlivé a tmavé barvy, proto i naše nabídka barvami a styly nešetří, takže si lze cestovní tašku zvolit přesně podle svého gusta.

Veselejší barevné kombinace jsou doménou značek Reisenthel a Dakine. Nadčasovějšími a více reprezentativními kousky v unisex provedení vás oslní Travelite, Titan nebo Thule. A pokud preferujete spíše sportovní styl a vzhled, pak nemiňte modely od značky Deuter nebo mrkněte do poradny na náš článek s tipy jak vybrat sportovní tašku.

Související produkty