Rádi Vám pomůžeme:

+420 722 933 770

(9:00–15:00)

Menu

Batohy Fjällräven

Všestranné batohy švédské značky Fjällräven jsou odrazem inspirace čerpané z přírody. Díky propracovanému designu a inovativním materiálům s dlouhou životností ke svému batohu s chutí přirostete, ať už s ním cestujete do školy, práce či ve volném čase na výlet do přírody. Při každodenním používání se do svého nového a odolného parťáka ve stylových barevných odstínech zkrátka zamilujete.

Nedaří se nám najít produkty, které by odpovídaly zadaným parametrům.

Švédská značka Fjällräven vznikla už před více než 50 lety, hybnou silou její filozofie je ale i v současnosti stejné přesvědčení jako na jejím počátku – snaha vyvíjet výrobky, které budou funkční a odolné tak, aby umožnily lidem užít si pobyt v přírodě na maximum a byly zároveň šetrné k přírodě a zdrojům, jež nám nabízí.

Jak to celé začalo? V roce 1950 se v hlavě čtrnáctiletého Ake Nordina ze švédského města Örnsköldsvik zrodil nápad. Miloval hory, přírodu a rád s přáteli vyrážel na treky a výpravy do blízkého pohoří Västerbotten. Tyto idylické chvíle mu však značně znepříjemňoval jeho batoh. Všechny v té době dostupné mu připadaly velmi nepohodlné, brzy se pronesly a nedržely tvar. Ake tak zapojil veškerou fantazii a rozhodl se s tím vypořádat po svém. Na matčině šlapacím šicím stroji vyrobil z pevné bavlněné látky tašku, kterou vyztužil vlastnoručně zhotoveným dřevěným rámem. Věděl totiž, že díky této výztuži bude zátěž na zádech rozložena mnohem lépe, a navíc se zlepší i proudění vzduchu mezi zády a zadní stěnou batohu.

O deset let později, po absolvování vojenské služby, jež mu také byla inspirací, Ake založil firmu Fjällräven se zacílením na odolné outdoorové vybavení. První batohy pod touto značkou vznikaly ve sklepní dílně v rodném Örnsköldsviku. Sortiment se však brzy rozšířil také o funkční outdoorové oblečení a revoluční spací pytle a zamilovali si jej outdooroví nadšenci z celého světa.

A v čem tkví úspěch této dnes již celosvětově proslulé značky? Již od počátku se Fjällräven řídí jasně danou filozofií: vyvíjet produkty, které lidem umožňují naplno si užít přírodu. Cílem je vyrábět inovativní a funkční vybavení, a to se také daří – své příznivce si firma našla napříč generacemi a v průběhu let získala spoustu významných ocenění.

V současné době se výrobky Fjällräven prodávají ve více než 20 zemích. Materiál a technologie přitom neustále prochází vývojem a inovacemi, aby byly odolnější a co nejvíce usnadnily pohyb na čerstvém vzduchu při dobrodružném pobytu v přírodě.

Právě příroda a životní prostředí je to, co kromě spokojenosti zákazníka leží tvůrcům batohů Fjällräven na srdci. Motto „Nezanechat žádné stopy“ se jim stalo mantrou. Své výrobky proto navrhují tak, aby byly nejen funkční, ale i vydržely co nejdéle, aniž by přitom vyšly z módy, o což se postará jejich nadčasový design. Ke zdrojům je však šetrná i samotná výroba – zlepšování výrobních procesů, vybírání vhodných surovin a snižování spotřeby vody, energií a chemikálií jsou naprostou samozřejmostí. Kromě strategie Reduce, reuse, recycle, používají například pouze impregnace bez fluorocarbonu (PFC), který životnímu prostředí jednoznačně škodí.

Společnost Fjällräven se také již mnoho let angažuje při ochraně zvířat, zejména ohrožené skandinávské lišky polární, jež je ztvárněna také v jejich logu. Té hrozí vyhynutí především kvůli překrásné kožešině, která je lákadlem pro lovce poháněné poptávkou módního průmyslu. Svou daň si vybírá také změna klimatu a konkurenční boj se stále se rozpínající liškou obecnou. Fjällräven tak od roku 1990 podporuje výzkumné projekty, pomáhá o polární lišce šířit povědomí a finančně se podílí na zajištění dostatku potravy.