Igelitkám odzvonilo, pořiďte si ekotašku!

Lovíte při každém nákupu pod pultem igelitku za kačku, přesto že si vždy zálibně prohlížíte pestrobarevnou látkovou tašku slečny před vámi? Udělejte malý krůček ven z vaší komfortní zóny a pořiďte si ekotašku také! Je hned několik důvodů proč.

Šetří peníze i přírodu

Ačkoliv je počáteční investice trochu vyšší, z dlouhodobého hlediska se určitě vyplatí. Schválně si zkuste spočítat, kolik stojí nákup igelitek při každé návštěvě supermarketu třeba za čtvrt či půl roku. Možná budete překvapeni.

BG Berlin Eco Bag

Věděli jste, že igelitová taška se rozkládá 20-30 let? A že se jich na celém světě ročně vyprodukuje až jeden bilion? Vzhledem k jejich rychlému opotřebení, a tím pádem i častému nákupu, se rozhodně vyplatí zamyslet se, zda chceme příštím generacím zanechat na Zemi igelitové peklo nebo raději zvolíme šetrnou ekotašku. Nemluvě o utrpení, které igelit a plasty přinášejí živočichům ve všech koutech světa. Podstatná část igelitových tašek se prostřednictvím vodních toků dostává do oceánů, kde kvůli plastovému znečištění umírají ročně miliony ptáků i jiných mořských živočichů.

Mezi ekotaškami se oproti tomu najdou takové, jejichž šetrnost vůči přírodě výrobci promysleli do každičkého detailu. Patří k nim například tašky Envirosax, které nejen že jsou vyrobeny z recyklovaného polyesteru (což je doloženo také příslušnými certifikáty), ale ani inkoust používaný na jejich pestrobarevné zdobení životnímu prostředí neuškodí.

Reisenthel Mini Maxi Shopper 2

Praktická a odolná

Určitě to znáte, stačí jeden ostrý rožek a domů už nesete mléko na půl trčící z igelitky, nebo hůře, celý nákup v náručí. To se vám s ekologickou taškou nestane. Jsou vyrobeny z odolného polyesteru a jejich nosnost obvykle dosahuje 15 až 20 kg, nemusíte se proto bát, že by při běžných nákupech neobstály. Každý materiál se samozřejmě časem opotřebí, ale s výdrží igelitky se to rozhodně nedá ani srovnávat.

Kromě vyšší odolnosti má spousta ekotašek také delší ucha, a je proto možné dát si je na rameno. Nákup tak odnesete mnohem pohodlněji. Pokud se ušpiní, jednoduše ji hodíte do pračky a poté ji zase poskládáte do úhledného balíčku, který ve vaší kabelce zabere minimum místa.

Módní záležitost

LOQI bagS igelitkou obchodního řetězce si asi nikdo nevybuduje pověst módního guru ani nevytvoří image elegantní dámy. Pokud si tedy potrpíte na módu a styl, ekotašku musíte bez pochyby mít. Můžete ji sladit s kabátem nebo si jednoduše rozzářit den veselými motivy.

Vaši eleganci rozhodně nenaruší jednobarevné tašky Reisenthel Mini Maxi Shopper 2, jejichž rozměr po složení je opravdu velmi úsporný, srovnatelný třeba s balíčkem papírových kapesníků. Takovou taštičku pak můžete mít stále s sebou v kabelce, připravenou pojmout i větší nákup.

Řekněte to světu!

Naše oblečení a doplňky o nás ledacos vypovídají. Ekotaškou o sobě utváříte obraz někoho, komu není osud naší planety lhostejný. Rozšiřující se nabídka stylových ekotašek vám však také umožní pořídit si jich celou sbírku a vybrat vždy takovou, která zrovna vyjadřuje vaši momentální náladu. Nepřehlédnutelní budete například s BG Berlin Eco Bag, které nabízí nepřeberné množství různých vzorů a motivů. Originálními vzory zaujmou také nápadité tašky LOQI. Na své si přijdou jak milovníci abstraktních vzorů, tak i nadšenci do umění.

Potěšte dobrým skutkem

Reisenthel Mini Maxi Shopper

Designová ekotaška může být i skvělým dárkem. Hodí se pro kamarádky i příbuzné, dobrý skutek přitom uděláte hned dvakrát – zaprvé potěšíte obdarovaného a zadruhé přispějete k ochraně přírody a šíření ekologicky příznivého chování.

K obdarování se skvěle hodí třeba taška Reisenthel Mini Maxi Shopper, která kromě rozmanitých vzorů nadchne také elegantním tvarem a dlouhými uchy pro pohodlné nošení.

Ekotašky i další pomocníky pro váš nákup najdete v sekci Nákupní tašky.

Související produkty