Co nesmí chybět žádnému školákovi? Buďte na září připraveni!

Školní batoh nachystaný na první školní den je pro děti i rodiče naprostou samozřejmostí. Aktovkou však seznam připraveného školáda zdaleka nekončí! Projděte si s námi tipy na spoustu dalších nezbytnosti a doplňků, bez nichž se dítě školou povinné rozhodně neobejde.

Pořádek v psacích potřebách udrží penál nebo etue

penál ErgobagAby byly zápisky z hodin kvalitní a dobře se z nich učilo, je potřeba si je barevně vyzdobit zvýrazňovačem, gelovkou nebo barevným centropenem. Některé předměty (matematika, výtvarná výchova) dokonce vyžadují pomůcky navíc, tudíž je potřeba s sebou nosit také pravítko, kružítko a tužky různých stupňů tvrdosti či nůžky, pastelky a fixy na kreslení. Aby se jednotlivé kousky neválely volně po batohu, je vhodné pořídit dítku praktický penál nebo etui na psací potřeby.

Zda zvolíte penál již naplněný či nikoliv, v podstatě závisí jen vás. Ty plně vybavené mají logicky tu výhodu, že se již nemusíte o nic dalšího starat a máte jistotu, že značkové psací potřeby jsou opravdu kvalitní. Například penál Ergobag obsahuje trojhranné pastelky a tužku, které napomáhají správnému uchopení, a zároveň jsou vyrobeny ze dřeva s certifikací FSC, jež zaručuje, že byly dodrženy zásady lesního hospodaření chránící přírodu.

Dakine School CasePři výběru penálů hraje roli samozřejmě také jejich zpracování a design. Můžete si zvolit jednopatrový až třípatrový model, přičemž vzor záleží na věku dítěte a jeho vlastních preferencích. Menší děti jistě nadchnou penály české firmy Bagmaster a Emipo nebo německých značek Herlitz či Hama.

Starší děti a teenageři často preferují spíše etue než klasické penály. Ty zpravidla disponují chlopní s několika gumičkami upevňujícími tužky a propisky a větším úložným prostorem. Také vzory již bývají u těchto pouzder méně dětské – pohádkové postavičky a roztomilá zvířátka střídají neutrální a abstraktní motivy v různých barevnách kombinacích. Výběr je opravdu široký. Mezi oblíbence se řadí například etue značek Dakine, Nitro nebo Burton. Větším slečnám, které již propadly kouzlu elegance, pak doporučíme etui Reisenthel MultiCase, kterou mohou využít také na kosmetiku či jiné drobnosti.

Coocazoo CashDashNaučte potomka hospodařit

Další nezbytností pro školáka je praktická peněženka, která uschová pár drobných, kartičku na MHD a čip do školní jídelny. Pro menší děti vybírejte peněženky se šňůrkou na krk – jejich používání je snadné, děti mají volné ruce a nemusejí peněženku složitě hledat v plné aktovce. Skvělou volbou je model s nastavitelnou šňůrkou, kterou nabízí například Ergobag. Důležité jsou samozřejmě opět oblíbené motivy a barevné zpracování, které může ladit s ostatním školním vybavením nebo barvou oblečení, které dítko nosí nejčastěji. V takovém případě vás potěší široká škála variant prakticky řešené peněženky Step by Step.

Starší děti se již bez šňůrky na krk obejdou, jistě ale ocení větší množství kapes a stylový design, který nabízí třeba Coocazoo CashDash nebo peněženky Chiemsee.

Přezůvky nebo cvičební úbor vždy při ruce

sportovní pytel ErgobagNosit si přezůvky a cvičební úbor patří k povinnostem každého školáka a jejich nesplnění často znamená poznámku či alespoň napomenutí. Tomu jednoduše předejdete, pokud k batohu pořídíte také pytlík na přezůvky či sportovní vak. Jejich výhodou je nejen nízká hmotnost a velká skladnost, ale i snadná údržba.

Většinu z nich lze pohodlně připnout či přivázat k batohu. Sportovní pytel značky Ergobag, který disponuje přední kapsou oddělenou nepromokavým materiálem, pak školák využije také například na plavecký výcvik. Ani uložení mokrých plavek nebude v tomto případě žádný problém.

Pokud je vak vybaven dvěma stahovacími šňůrkami, které zároveň poslouží jako ramenní popruhy, lze jej nosit i samostatně jako batoh. Jedním z mnoha vaků, které tento benefit nabízejí, je například Coocazoo RockPocket.

Přijít vhod může i kapsička na jmenovku a reflexní prvky, které zvýší bezpečí vašeho dítka. Spolu s roztomilými vzory tyto praktické vlastnosti najdete (nejen) u dětských vaků Reisenthel.

CamelBak Eddy KidsSprávným pitným režimem ke studijním úspěchům

Věděli jste, že správná hydratace je jednou ze základních podmínek dobrého fungování mozku? Abyste vaše dítko k pravidelnému doplňování tekutin motivovali, pořiďte mu originální lahev.

A na co se při výběru takové lahve zaměřit? Nejprve zvolte požadovaný objem a následně se zaměřte i na materiál, který by měl být testovaný a zdravotně nezávadný. V takovém případě hledejte označení „zdravá lahev“ nebo BPA Free. Toto kritérium splňuje většina lahví v naší nabídce. Mezi nejoblíbenější lahve pro děti patří CamelBak Eddy Kids, Nalgene Grip’n Gulp a špatně si nevede ani Fresh Bottle od české firmy Karton P+P. Roztomilé vzory jsou samozřejmostí, stejně jako kvalitní zpracování a vysoká odolnost.

Ještě nekončíme

Pokud chcete vašemu dítku dopřát opravdu vše, co by mohlo ve škole potřebovat, můžete samozřejmě investovat také do dalších kvalitních školních potřeb, jako jsou plastové desky, které zajistí, že budou všechny sešity perfektně rovné od září až do června.

Step by Step setPraktickým doplňkem je také pláštěnka na batoh, jež udrží obsah batohu suchý i ve větší průtrži mračen. Výhodou je její minimální velikost ve složeném stavu, takže může být v batohu neustále připravena, aniž by nějak překážela.

Třešničkou na dortu, která sice není nezbytná, ale může být užitečná a oku lahodící, je krabička či taška na svačinu či oběd. Nejen, že zabrání pomačkání sendvičů a ovoce, některé dokonce dokážou udržet i teplotu připraveného pokrmu několik hodin po uložení.

Budete-li si chtít ušetřit práci s výběrem a nákupem vizuálně ladícího sortimentu, můžete se rovnou zaměřit na školní sety. Ty jsou již sestaveny tak, aby byla školní výbava ucelená a kompletně sladěná do jednoho motivu.

Rodičům i dětem přejeme úspěšný vstup do nového školního roku!

Související produkty