Lowe Alpine AirZone Trek 40

Vyprodáno
Posledních %1
Kód produktu
LOWE-FTE-29
Vyřazen z prodeje
 • 365 dní na výměnu
 • Záruka 2 roky
Vyprodáno
 

Podrobnosti

Velmi kvalitní a lehký dvoukomorový turistický batoh s mimořádně odvětranými zády.

Lowe Alpine představuje batoh AirZone Trek 40, který oceníte zejména na středně dlouhých výletech. Jeho hlavní výhodou je inovovaný zádový systém AirZone, který se jen minimálně dotýká zad a díky síťové přepážce je skvěle odvětraný. Umožňuje tak efektivní cirkulaci vzduchu a snižuje míru pocení na minimum. Dvě oddělené komory můžete snadno a rychle spojit, pokud potřebujete velký prostor. Spodní komora s vlastním zipovým vstupem je vhodná k uložení spacáku, nebo k oddělení mokrých či špinavých věcí. Bederní pás s technologií Adaptive fit zaručuje dobrou stabilitu i v náročnějším terénu. Strečová vnější přední kapsa umožňuje uložit dodatečný náklad, například oblečení, které svléknete cestou do kopce. Trekové hole lze vsunout do unikátních plastových úchytek s křížovým rozevíráním, které zafixují ostré hroty holí, aby nepoškodily plášť batohu. Elastická oka zase umožnují připevnit hole, které mají gumové konce. Zcela nepromokavá pláštěnka je uložená v samostatné vnější kapse na dně a je opatřená systémem pro stažení a sepnutí kolem batohu, takže neodletí ani v silném větru.

- pohodlný, skvěle odvětraný zádový systém AirZone
- měkčený bederní pás Adaptive Fit se dvěma kapsami
- perforované ramenní popruhy se síťovinou
- dvě komory oddělené zipovou přepážkou
- vstup shora a zespodu
- výškově i délkově nastavitelný hrudní popruh pro optimální rozložení váhy vůči ramenům
- strečová vnější přední kapsa
- na každém boku kapsa na láhev
- kapsa na hydrovak s otvorem pro protažení hadičky, uchytitelné na ramenním popruhu
- vnitřní kapsy na zip
- klip na klíče
- poutka pro přivázání nákladu vně batohu, např. karimatky nebo oblečení
- unikátní pevné úchytky pro připevnění trekových holí
- smyčky na uchycení cepínů
- bezpečnostní píšťalka zabudovaná v hrudním popruhu pro přivolání pomoci
- kvalitní spony a zipy YKK jsou snadno ovladatelné i v rukavicích
- pláštěnka v samostatné kapse naspodu batohu

Více informací

More Information -awtawtawta
VýrobceLowe Alpine
Objem40 l
Kapsa na notebookNe
Rozměry66 x 35 x 33 cm
Hmotnost1370 g
MateriálN6.6 Mini Rip
RFID ochrana karetNe
Záruka2 roky

Recenze

Zatím žádné recenze Vaše upřímné hodnocení pomáhá dalším zákazníkům ve výběru skvělého produktu.

  O značce

  Počátek Lowe Alpine sahá do roku 1967, kdy tři bratři z Colorada, horolezci a cestovatelé Jeff, Greg a Mike Lowe putovali po Spojených státech a vyvíjeli nové metody lezení. Jejich dlouhá cesta přinesla dva výsledky: zaprvé průkopnictví v alpském stylu horolezectví, zadruhé rozhodnutí, že už se nebudou spokojovat s nízkou kvalitou výstroje, která v té době byla k dostání. Aby uspokojili své náročné požadavky, založili společnost Lowe Alpine, s jediným jasným cílem: vyvinout takové batohy, které uspokojí potřeby každého dobrodruha či dobrodružky, neomezují pohyb, a kterým lze plně důvěřovat.

  Bratři přinesli do světa batohů revoluční myšlenky, které jsou dnes běžně rozšířeným standardem. Vynalezli kupříkladu první batoh s vnitřní kostrou, nebo kompresní popruhy. Brzy však zájem nezůstal jen u batohů, když se pustili do vývoje cepínů, maček, jištění a další techniky. Postupem času se společnost vypracovala až na první příčky mezi nejuznávanější světové výrobce batohů a příslušenství. Lowe Alpine se od svého založení nikdy nepřestala vyvíjet. Inovativní duch, se kterým ji bratři založili, přetrval až dodnes.

  Lowe Alpine klade vysoký důraz na odolnost, funkčnost a pohodlnost svých produktů. Vše nepotřebné, co se může poškodit nebo selhat, je při vývoji okamžitě odstraněno. Objem batohů je měřen přesnou, mezinárodně doporučovanou metodou ASTM: s pomocí plastických kuliček, které se následně přesypou do kalibrovaného měřícího válce. Pro šití jsou používány třípramenné nylonové nitě, velmi silné a trvanlivé. Každý důležitý šev je ztrojený: dvojité šití je překryté ochrannou páskou a znovu přešité. Hlavní místa jsou pak pětinásobně, nebo dokonce až desetinásobně zapošívána.

  Spodní část velkých batohů, která bývá nejvíce namáhána a vystavována mechanickým poškozením, je zdvojena. Všechny textílie jsou pečlivě testovány, od odolnosti proti oděru, roztržení, až po test barevné stálosti. Každý materiál je také prověřován z hlediska vysokých nároků na voděodolnost.

  Spony musejí mít optimální úhel nastavení, aby nebylo příliš náročné posunout popruhy, a zároveň aby se samovolně nepovolovaly. Spony a přezky jsou pak testovány až do úplného zničení, s cílem nalézt ideální poměr mezi tvrdostí a flexibilitou materiálu. Zipy musejí být lehké, odolné, trvanlivé a lehce ovladatelné, proto jsou použity kvalitní zipy YKK.

  Ramenní popruhy musejí být pevné a zároveň flexibilní, proto jsou používány drahé a velmi kvalitní polyethylenové a EVA pěny. Bederní pásy největších batohů využívají kombinaci otevřených a uzavřených pěnových buněk. Zatímco ty uzavřené udržují tvar a pevnou oporu, vrstva otevřených buněk se stará o měkkost a průhybnost. Výsledkem celého procesu je pak vysoce kvalitní batoh, na který se můžete skutečně spolehnout.